VIA KT133 Chipsetin desteklediği işlemciler!

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
ihartavi
22-03-2006, 15:25   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
15 mesaj

MSI K7T-PRO2 anakartlı bir sistemim var. Zamanında Duron 600 MHz işlemciyle beraber satın almıştım. Mükemmel bir anakart. Geçenlerde işlemciyi değiştireyim dedim. Almazdan önce MSI'ın sitesinde desteklenen işlemcileri inceledim. Atlon 1200 133 MHz işlemciyi 133x9 olarak çalıştırmayacağını çok net bir biçimde ifade ediyordu. Gerçekten anakartın 133 MHz işlemci desteği yok. Ben de bundan hareketle 100 MHz veriyollu işlemci aramaya başladım. Neredeyse bulmak imkansız. En son Trabzon'da bir bilgisayarcı arkadaşla iletişim kurdum. Elinde Athlon 1200 işlemci vardı. Kodunu kontrol ettik. İşlemci 133 MHz veriyollu çıktı. "Olmaz, anakarta uymaz!" dedim. "Ben denedim, oldu!" deyince şüphelendim. İşlemciyi satın aldım. Şu an 12x100 MHz hızında takır takır çalışıyor. MSI biraz ayıp etmiş. Tamam anakartın 133 x 9 olarak çalıştırmadığı doğru. Ama, bu işlemcinin 12x100 olarak çalıştırılabileceğini belirtmeleri gerekirdi. Benim gibi bir bilgisayar kurdunu bile şüpheye düşürmeyi başardılar.  Eğer bunun arkasında daha fazla kart satarım mantığı varsa, çok ayıp. MSI'ya yakıştıramam. Çünkü ürünlerini çok beğeniyorum.
Bu karta sahip başka arkadaşlar varsa tecrübelerimi paylaşabilirim.