Video DVD nasıl yapılır? (VIDEO_TS) VOB, IFO, BUP

jupiter65
25-02-2010, 05:17   |  #1  
jupiter65 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 23
1,167 mesaj

Convert Xto DVD 4  yazılımını kullanıyoruz. İnternetten bulamazsanız yardımcı olurum. 
Yazılımı açalım,

Filmi seçip ekliyoruz. 

"Başlıkseti" yazan satıra tıklayıp mavi yapalım. Sağdaki simgelerden en altın bir üstündeki iki çubuk olanı tıklayın. 

Ayarlar menüsünde, "olay seslerini"  kapatabiliriz. (Uyarı istemiyorsanız tabi.) 
Ses, DVD sıkıştırma oranları, DVD yazdıktan sonraki durumu belirleme, ses ayarı, DVD tanımlaması, Alt yazı gibi ayarlarla oynayabilirsiniz. DVD ayarlarında DVD ye adını verebilirsiniz. O zaman "My DVD" değil verdiğiniz ad görünür. DVD ayarlarından Filminizin DVD playerde açılış menüsünün farklı temalarından birini seçebilirsiniz. (Jenerik)
            Ayarları bitirdikten sonra tekrar ana menüye dönün. Başlıkseti işaretli, (mavi) Dosya seçme simgesinin (yeşil) altındaki simgeyi tıklayarak,

birden fazla videomuz varsa dönüştürülecek, açılan pencerede istediğimiz önceliği vererek sıralıyoruz.
  Ana menüye dönelim.

Dönüştür butonuna basıyoruz. Film dönüştürme işlemi başlıyor. Sona ermeden sarı bir tüp dolana kadar bekleyelim, işlem sonunda bir pencere açılacak. 

"Yazma başarılı olduktan sonra DVD Klasörünü silin" tilki kaldırın, çünkü olası bir yazma hatasında dosya silinir aynı işlemi tekrarlamak zorunda kalırsınız. Sürücüyü seçip boş DVD yi koyarak yakma işlemine geçebilir yada Ashampoo/Nero gibi yazılımlarla daha sonra DVD yazdırabilirsiniz. Ben sağlam olması açısından Ashampoo da yazdırıyorum.
 Dikkat birden fazla film dönüştürecekseniz yukarıda açıkladığım tilki kaldırın. Dönüşün sonrası yazmayı es geçerseniz bu yazılımda yazma işlemi mümkün olmuyor çünkü. 

BUP Video Dosyaları VIDEO_TS Klasörü içinde oluştu artık.
 Ayarlar > Genel sekmesinden oluşturulacak klasörü seçmeyi unutursanız, varsayılan ayarlara göre Belgelerimde "ConvertXToDVD" klasörüne atar otomatik. 

"ConvertXToDVD" klasörünü açalım, 

Dönüştürdüğümüz Film dosyası içinde iki adet klasör (AUDIO_TS - VIDEO_TS) ve bunların içinde de

BUP/video dosyaları görülür parçalara halinde.  

Ashampoo kullanıyorsanız bundan sonrası kolay Vidyo DVD yapmak için artık. 
Yazılımı açıyoruz. (Ashampoo Burning Studio 9) Lisanı Türkçe yapabiliriz. 

Filmler ve Fotoğraflar Yaz

Hazır bir klasörden Video DVD oluştur

Gözat,

Filmin başındaki oku tıklayın,

"VIDEO_TS" yi tıklayın                                                                                                                                      
 İleri,

[url=http://www.yukle.tc][/url]

Sürücüyü seçip,  yazma hızını ayarlayın. (8 olarak ayarlıyorum ben)
Doğrulama yaptıktan sonra yazma komutunu verin.

Son Düzenleme: jupiter65 ~ 26 Şubat 2010 08:45