Video Kayıt Sitesi kurmak istiyorum

TMCYEMMM
09-02-2009, 14:55   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
25 mesaj

Merhabalar...

Arkadaşlar Video kayıt sitesi kurmak istiyorum nette genel olarak bakınca megavideo haricin de diğer siteler de eklemek istenilen dizi,Filim,belgesel,şov,eğlence proğramlarını istediğiniz süre de ekliyemiyorsunuz Saat,dakika,saniye kısıtlamaları var.

Benim kurmak istediğim video sitesi de böyle bir sınır olsun istemiyorum Kişi rapidden indirdiği partı kesme den direk ekliyebilmeli ya da indirdiği partları ÖRNEK= 7 part bunları birleştirip Tek partta yükliyebilmeli siteme böyle ce Partları tek tek yükleme zahmeti de olmıyacak İstediği Filimi tek partta yükliyebilmeli üye ya da tv den kayıt yapan bir üye (UYDU) tv kartı olup kayıt yapabilneler için daha kolay tek partta hemen yükliyebilmeliler Üyeler de rahatça diziyi,filmi vs vs izliyebilecekler.
Siteyi Ücretli yapmak istiyorum.
Ayrıca Sitenin Forum sayfası da olacak.

bu konu hakkın da bilgisi olan arkadaşların görüş ve önerilerini bekliyorum.Beğendim

kmc
09-02-2009, 17:22   |  #2  
Yıllanmış Üye
365 mesaj

Olumsuz gibi düşünüyorum... Çok masraflı olur...

TMCYEMMM
09-02-2009, 17:29   |  #3  
OP Yeni Üye
25 mesaj
kmc
Olumsuz gibi düşünüyorum... Çok masraflı olur...
Açıklarsanız sevinirim Masraf derken ne kadar mesela ?
500 1000 2000 ?

kmc
10-02-2009, 15:24   |  #4  
Yıllanmış Üye
365 mesaj

sen youtube gibi bişey yapmak istemiyomusun hani insalar videolarını paylaşıcak türden yada onun biraz daha gelişmişini yapmak istemiyomusun ?

TMCYEMMM
10-02-2009, 15:34   |  #5  
OP Yeni Üye
25 mesaj
kmc
sen youtube gibi bişey yapmak istemiyomusun hani insalar videolarını paylaşıcak türden yada onun biraz daha gelişmişini yapmak istemiyomusun ?
Evet aynen dediğin gibi yapmak İstiyorum Tabi Ücretli düşünüyorum.
Site den ayrıca Rapid gibi yükleme ve indirme işlemi de yapmak İstiyorum

kmc
10-02-2009, 15:46   |  #6  
Yıllanmış Üye
365 mesaj

aylık 10.000 $  gözden çıkarman lağzım.... tabi bu ilk bir yıl için...

2ci yıl daha fazla örnek olarak aylık siten tutulursa aylık 20.000 $ ile 100.000 $ arası değişir tutulduğu zaman..

sunucunu evinde barındıracaksan sadece donananıma para harcarsın ozaman masraf çok düşer bide yazılımı para harcarsın internet bağlantısıda var tabi evde barındırark bu masrafı daha çok azaltırsın ayda 1.000 $ a hallolur ilk yıl için daha sora artaacaktır tabi bu şu konuya bakmanı öneririm;

buraya sorabilirsin barındırma ile ilgili sorularını bide göz at buraya...

TMCYEMMM
10-02-2009, 15:54   |  #7  
OP Yeni Üye
25 mesaj
kmc
aylık 10.000 $  gözden çıkarman lağzım.... tabi bu ilk bir yıl için...

2ci yıl daha fazla örnek olarak aylık siten tutulursa aylık 20.000 $ ile 100.000 $ arası değişir tutulduğu zaman..

sunucunu evinde barındıracaksan sadece donananıma para harcarsın ozaman masraf çok düşer bide yazılımı para harcarsın internet bağlantısıda var tabi evde barındırark bu masrafı daha çok azaltırsın ayda 1.000 $ a hallolur ilk yıl için daha sora artaacaktır tabi bu şu konuya bakmanı öneririm;

buraya sorabilirsin barındırma ile ilgili sorularını bide göz at buraya...

Açıklamaların ve yardımların için çok çok Teşekkür ederimGülümseme
Demek ki çok Sağlam bir Sunucu almam gerekiyor ilk öncelikli olarak evde kullanacağım Herşeyi tamamladığım da gene yardım isterim siz den teşekkürler Beğendim

kmc
10-02-2009, 16:14   |  #8  
Yıllanmış Üye
365 mesaj

ya ilk başta fazla masraf olmaz ( tabi evden sunucaksan ) ancak firmayla anlaşırım dersen başın derde girer çok masraflı olur... donanımı iyi araştır...

TMCYEMMM
10-02-2009, 16:26   |  #9  
OP Yeni Üye
25 mesaj
kmc
ya ilk başta fazla masraf olmaz ( tabi evden sunucaksan ) ancak firmayla anlaşırım dersen başın derde girer çok masraflı olur... donanımı iyi araştır...
Hangi Sunucu ( SERVER ) Deniliyordu sanırım değil mi ?
Hangi markalar ilk öncelikle tavsiye edeceğin Dell Asus vs ?
Ve benim dediğim sisteme uyacak gibi olan kapasite en iyi olan modeli vs hangisi olur ?

kmc
10-02-2009, 16:36   |  #10  
Yıllanmış Üye
365 mesaj

https://www.chip.com.tr/forum/Sunucu..._t91772.html şu konuya yaz orada sor istersen donanım bölümünde bu konu, toplama daha iyi olacaktır sanırım.. orada daha ayrıntılı bilgi alabilirsin ben çok aşırı bilgi sahibi değilim bu konuda...

TMCYEMMM
10-02-2009, 16:52   |  #11  
OP Yeni Üye
25 mesaj
kmc
https://www.chip.com.tr/forum/Sunucu..._t91772.html şu konuya yaz orada sor istersen donanım bölümünde bu konu, toplama daha iyi olacaktır sanırım.. orada daha ayrıntılı bilgi alabilirsin ben çok aşırı bilgi sahibi değilim bu konuda...
Dediğin yere yazdım TeşekkürlerBeğendim

Bir de böyle birşey buldum ne dersin ? Gold olan Fiyatlandırma nasıl ? Ev için İdeal mı benim işimi görürmü ?

cevahird
13-02-2009, 01:10   |  #12  
Taze Üye
12 mesaj

arkadaşım kişilerin
direk sitene video göndermesini yani upload etmesini istiyorsan hosting firmaları bunu 2 mb ile sınırlıyor ve sınırsız yükleme yapabilmen için kendine ait bir server alman veya kiralaman gerek ondan sonra site tasarımı kolay
söyle diyeyim nasıl haberlere yorum yapılıyor ve yönetici onaylandıktan sonra yayınlanıyor aynı mantık ta bir site olur
daha geniş bilgi için ana ulaşabilirsiniz
msn: cevahir@cuzungut.com

TMCYEMMM
13-02-2009, 10:20   |  #13  
OP Yeni Üye
25 mesaj
cevahird
arkadaşım kişilerin
direk sitene video göndermesini yani upload etmesini istiyorsan hosting firmaları bunu 2 mb ile sınırlıyor ve sınırsız yükleme yapabilmen için kendine ait bir server alman veya kiralaman gerek ondan sonra site tasarımı kolay
söyle diyeyim nasıl haberlere yorum yapılıyor ve yönetici onaylandıktan sonra yayınlanıyor aynı mantık ta bir site olur
daha geniş bilgi için ana ulaşabilirsiniz
msn: cevahir@cuzungut.com
Açıklamalarınız için Teşekkürler Arkadaşım Demek ki öncelikli Olarak kendime Çok iyi bir Server almam gerekli Alt yapıyı oluşturmalıyım İleri de sorun çıkmaması için
Sitenin tasarımını hazırlatmak sorun değil sanırım