VIDEO KLIPLERI CD VEYA DVD YE YAZDIRMA!

beyeoglu
26-02-2009, 04:01   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
12 mesaj

arkadaslar böyle bi problemim var neroda yazdiramiyorum baska programlardada yapamiyorum xp de de yapamiyorum.cd ye cekiyor ama arabada izleyemiyorum cdyi..bu konu hakkinda bilgilerinizi bekliyorum.simdiden tesekkürler....

Banned
26-02-2009, 04:05   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

1- videoların formatını değiştin mi?

2-arabandaki cd oynatıcının desteklediği formatlar nelerdir?

beyeoglu
26-02-2009, 04:10   |  #3  
OP Taze Üye
12 mesaj

video formati avi ve arabadaki sistemde destekliyor.ama yinede acmiyor..ve bir problemde kendi pc m de yapamiyorum neroyla ama baska bir pc de yazdirabiliyorum..

Banned
26-02-2009, 04:37   |  #4  
Banlandı
5,024 mesaj

o zaman ya senin bilgisayardaki neroda ya da dvd sürücünde bir sorun vardır.
ilk önce dvd sürücünü yerinden söküp(masaüstü olduğunu varsayıyorum) lensini üfleyerek ya da yumuşak ve temiz bir peçete yardımıyla temizle hazır sökmüşken dvd sürücünün yerinide temizledikten sonra tekrar yerine tak.ayrıca neroda dvd'i yazma hızını 4x olarak ayarla çünkü bazen dvd'ler çok hızlı yazıldımı hatalar oluşabiliyor.
baktın olmadı neroyu kaldırıp tekrar kur ya da ashampoo burning studio'u dene.
ayrıca bir dahaki cd'i yazdıracağın zaman başka bir cd'i ile dene.

peki bu başka bilgisayarda yazdırdığın dvd'leri dvd playerde sorunsuzca izleyebiliyormusun ve bu dvdler arabanda sorun çıkarıyormu.

beyeoglu
26-02-2009, 04:44   |  #5  
OP Taze Üye
12 mesaj

sorun orada isde ondada izleyemiyorum.ashampoo dada denedim olmuyo..laptop kullaniyorum onu nasil yapabilirim..

recep34
26-02-2009, 04:51   |  #6  
Yıllanmış Üye
413 mesaj

.avi de avi sadece taşıydır.Önemli olan hangi codecleri desteklediği.xvid'den,h264'e onlarca codek için .avi uzantısı kullanılabilir.Nero ile encoding yapmadım ama bilgisyarınızda codec eksik olduğundan olmuyor olabilir.

Arabadaki aletin kullanma kitapçığına bakın,hangi formatları destekleğine.

Neroda bunları nasıl yazdırıyorsunuz ? direkt vericd si olarak mı? eğer öyle ise yukarda yazdıklarım ile ilgili değil sorun....

Son Düzenleme: recep34 ~ 26 Şubat 2009 04:54
Banned
26-02-2009, 12:28   |  #7  
Banlandı
5,024 mesaj
beyeoglu
sorun orada isde ondada izleyemiyorum.ashampoo dada denedim olmuyo..laptop kullaniyorum onu nasil yapabilirim..
ondada izleyemiyorum derken dvd playerimi diyorsun yani?

yukarıda masaüstü bilgisayar için dediklerimi laptopta yapman zor gibi bende şimdi masaüstü var onun  içinde tamda bilmiyorum açıkçası.
eğer bu videoları dvd playerda izleyemiyorsan o zaman formatta bir hata yapıyorsun sen çünkü ister veri diski olarak yazdır ister video cd'si oluştur diyerek yazdır genede dvd'de izlemen lazım.
videoları total converterle AVI formatına çevirip neroda veri diski oluştur şeklinde yazdır.

OnlyMann
26-02-2009, 12:44   |  #8  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

Önerim oluşturulan DVD veya CDlerin sonunun kapatılması. Bu tür cihazlar bazen sonu kapalı olmayan Medyaları okumakta sorun yaşatabiliyor.

Öncelikle oluşturulan DVD/CD leri normal TV ye bağlı cihazlardan izleyebiliyormusunuz?
Arabada kullanılan cihaz oluşturulan kodlamayı destekliyor mu?

Avi demek yeterli değil bence.. Eğer arabada kullanılan cihaz kodları (codec) desteklemiyorsa ki oluşturulan bilgisayarda da bulunmalı görüntü vermesi beklenemez.

Aynı işlemi başka bilgisayarlarda yaptığınızda da aynı sorunu yazşıyormusunuz?

dalgiic
26-12-2012, 12:53   |  #9  
Taze Üye
1 mesaj

arkadaşlar bende cok aradaım youtubeden indirdiğim videoları dvd playerde oynatmak için dvd ye cekmeyi uzun ugraşlar sonunda bu programı buldum ... hiç bir sekilde nero ashampoo ve benzeri programa ihtiyacınız yok artık üstelik türkçede dil diestegi var video dönüşümünü kendi yapıyor dönüşümden sonra dvd yi takıyorsunuz direkt yazmaya başlıyor cok kolay ayrıca ceviri yaparken hızlı sekilde oynatıyorda görüntü kaliteside cok iyi tavsiyemdir

vso cnverter
linki de burda veriyorum .: