Video renderlama alakalı bir sorum olcaktı

mustafa4434
05-05-2013, 23:24   |  #1  
mustafa4434 avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 3
88 mesaj

merhaba arkadaşlar benim bi sorum olcaktı video renderlarken sadece cpu'ya yük binmesi video işlemeyi yavaşlatıyor ekran kartım hiç bir iş görmüyor video işlerken acaba ekran kartını nasıl video işlemesini sağlayabiliriz EKRAN KARTIM:SAPPHİRE HD5770 CPU:İNTEL CORE İ3 3.6 GHZ 8GB RAM PROGRAM:SONY VEGAS Pro 11 benim bildiğim amd kartlarında ati stream teknolojisi var video ayarlarını yaparken program amd'yi seçmişti ama hiç kullanmıyor catalyst control center'da video hızlandırma açık arkadaşlar acaba nasıl yapabiliriz video renderlama hızını.

badwizard
06-05-2013, 00:00   |  #2  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 100
1,013 mesaj

Vegas gpu rendering ne kadar destekliyor emin değilim ama bu iş program/donanım uyumuna bakar yani kullandığın video editörün hangi kartlara destek verdiği üreticisine bağlıdır, sony hangi kartlarla uyumlu çalıştığını belirtmişse o ekran kartıyla gpu render yapabilirsin, onun dışında ekran kartın gpu render  desteklese bile vegas o fonksiyonu kullanamayacağı için hiç bir işine yaramaz.

vegas için gpu rendering ayarlarını şuradan kontrol edebilirsin: http://www.sonycreativesoftware.com/GPU_power_in_Vegas_Pro_11

Son Düzenleme: badwizard ~ 06 Mayıs 2013 00:04
daMned
06-05-2013, 01:35   |  #3  
daMned avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
138 mesaj

Video programları genelde işlemciyi kullanır, Render yaparken hızlı yazma olayı tamamen işlemcinin gücüyle alakalıdır. Pinnacle olsun, Sony Vegas olsun bunlar işlemciyi kullanır. Ekran kartı ile ilgisi yok bunların. 1 işlemci, 2 ram.