Video sorunu

ceal31
04-09-2011, 20:03   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
24 mesaj

arkadaşlar sistemin xp iken tarayıcıdan video izlerken donup kalıyordu mavi ekran hatası veriyordu. Sonra bi oyun oynamak için win7 yaptım ve 1 ay boyunca hiç bir şekilde videolarda sorun vermedi. Xp de iken 1.yi izlerdim 2.yi imkansızdı. neyse win7'de oyunumu bitirdim fakat pek sevmediğimden dolayı yeniden xp yaptım fakat video sorunu yeniden ortaya çıktı. Belki xp cd'im bozuktur diye yeni indirip cd'ye çektim ama hala aynı :( yani win7'de sorunsuz izliyorum videoları ama xp'de izliyemiyorum. 

Acaba tavsiyeleriniz nelerdir ? yeni bi xp bulup mu deniyeyim yoksa orjinal filan alsam düzelir mi ki ? veya xp de bir ayar filan varda ben mi bilmiyorum :s yardımlarınızı bekliyorum

ee1905
04-09-2011, 20:22   |  #2  
ee1905 avatarı
Yeni Üye
31 mesaj

ekran kartı driverı doğru ve güncel mi? win 7 de yapmıyorsa aynı problemi donanımsal değildir bence. ekran kartının xp driverını kaldır ve güncel olanını bulup kur derim ben. orjinal alsan da düzeleneceğini zannetmiyorum eğer driverdan kaynaklanıyorsa...

csleee
04-09-2011, 21:01   |  #3  
csleee avatarı
Yıllanmış Üye
121 mesaj

Bence XP'yi Filan Bırak Microsoft Desteğini Çekti Artık XP Emekli Oldu Windows 7'de Hata Vermiyorsa Arkadaşında Dediği Gibi Donanımsal Değildir.Bide XP'nin Orjinaline Para Harcama Derim.

ceal31
04-09-2011, 21:07   |  #4  
OP Yeni Üye
24 mesaj

ekran driverim tabiki güncel. ama anlamadım videolar halen böyle .( hocam tamam xp eskimiştir ama win7'yide ben kullanamıyorum :(

csleee
05-09-2011, 22:25   |  #5  
csleee avatarı
Yıllanmış Üye
121 mesaj

:D Çok Bilmişlik Yaptım Kızma:D

bosluk
05-09-2011, 22:33   |  #6  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

Siz yine de sürücüleri sadece ekran kartını değil, ne var ne yoksa güncelleyin. Ama güncelleme derken, bilgisayar markanızın sitesinden değil, nvidia.com, ati.com, realtek.com.tw şeklinde orjinal sitelerinden bahsediyoruz. Sonra bakın sistem özelliklerine, kurulmamış birşey kalmış mı ünlem işaretli.

Ardından, k-lite mega codec pack sürücü paketini indirin (google). Kurulumda kutular çıkacak, hepsini işaretleyin ve filmleri bir kez de paket içindeki Media Player Classic HomeCinema ile açmayı deneyin (homecinema ayarlarını daha sonra yaparsınız menüsünden). Yine olmazsa directx (pek alakası yok durumla ama yine de deneyin) güncellemesi ve Windows Update ile, herşeyin güncel olduğundan emin olun. Herşeyi doğru yapmışsanız sorun giderilecektir.

ceal31
05-09-2011, 23:12   |  #7  
OP Yeni Üye
24 mesaj
Alıntı: bosluk  
Siz yine de sürücüleri sadece ekran kartını değil, ne var ne yoksa güncelleyin. Ama güncelleme derken, bilgisayar markanızın sitesinden değil, nvidia.com, ati.com, realtek.com.tw şeklinde orjinal sitelerinden bahsediyoruz. Sonra bakın sistem özelliklerine, kurulmamış birşey kalmış mı ünlem işaretli.

Ardından, k-lite mega codec pack sürücü paketini indirin (google). Kurulumda kutular çıkacak, hepsini işaretleyin ve filmleri bir kez de paket içindeki Media Player Classic HomeCinema ile açmayı deneyin (homecinema ayarlarını daha sonra yaparsınız menüsünden). Yine olmazsa directx (pek alakası yok durumla ama yine de deneyin) güncellemesi ve Windows Update ile, herşeyin güncel olduğundan emin olun. Herşeyi doğru yapmışsanız sorun giderilecektir.

arkadaşım yeni format attım inan herşeyim güncel indirdim :) birde codeclerle ilgisi yoktur çünkü ben tarayıcıda izliyemiyorum ama oda güncel inannın :) windowsım tüm güncellemelerinide yapıyorum geldikçe zaten :) ama olmuyor :s

ee1905
05-09-2011, 23:51   |  #8  
ee1905 avatarı
Yeni Üye
31 mesaj
Alıntı: ceal31  
ekran driverim tabiki güncel. ama anlamadım videolar halen böyle .( hocam tamam xp eskimiştir ama win7'yide ben kullanamıyorum :(
anlıyorum ancak bir süre sonra (ki uzun bir süre değil bu) mecburen kullanmak zorunda kalacaksın. bilgisayarını yenileceksin driver bulamayacaksın, xp de kullanılamayan programlar kullanmak durumunda kalacaksın vs. bence kullanmaya çalış. bence de xp kullanmak daha güzel ama 2 ay önce aldığım bilgisayara kuramıyorum mesela...

yvzhn
06-09-2011, 01:14   |  #9  
Yıllanmış Üye
205 mesaj

windows 7 kur xp teması yükle :)