virtual pc 2007

HPQ-User
01-03-2008, 20:25   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

rmg sormuş:
vistaultimate yüklü bilgisayara virtual pc 2007 ile xp pro kurdum.fakat xp de iken aygıt yöneticisinde tv kartım gözükmüyor.averTv studio  kartımı vista tanımadığı için bu yola başvurmuştum fakat bundada böyle bir sorun oldu.sanal sisteme tv kartını nasıl tanıtırım.teşekkürler.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
amd athlon 4000+ am2
msi k9a2cf
2gb ram
hd 3850
vista ultimate

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; tr; rv:1.9b3) Gecko/2008020514 Firefox/3.0b3

Aras Yurtman
06-03-2008, 13:22   |  #2  
Aras Yurtman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
571 mesaj

Sanal işletim sistemleri (sizinki XP), üzerinde çalıştıkları bilgisayarın donanımını tanımazlar. Bu yüzden, sanal PC yöntemini donanım uyuşmazlıklarını gidermek için kullanamazsınız.

Bir istisna olarak, Virtual PC alternatifi bir progam olan InnoTek VirtualBox ile, USB portlarından bazılarını sanal PC'ye tanıtabiliyorsunuz ama bu yöntem her USB aygıtta çalışmıyor.

TV kartınızın Vista sürücüsünün olup olmadığını iyice araştırın, XP sürücüsünü uyumluluk modunda Vista'ya yüklemeyi deneyin ya da TV kartlarını tanıyabilen alternatif programlar kullanın. (Forumda "eski ekran kartlarını Vista'da 3. parti programlar yardımıyla çalıştırma" ile ilgili bir konunun olduğunu hatırlıyorum. Biraz araştırarak bulabilirsin.)