Virüs Programları

HPQ-User
21-05-2009, 09:44   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

osmaniyemin sormuş:
Biraz fazla soru soruyorum ama ilk defa bu bilgisayarda bukadar sorun yaşadım. bir virüs var bilgisayarımda sanırım bu yüzden hiçbir virüs programını çalıştırmama izin vermiyor. çekirdekte hata verdi diyor. hatta virüs programlarının internet sayfalarına bile girmiyor. örneğin www.nod32.com.tr/ girmiyor ve diğerlerinede girmiyor avg olsun avir olsun kaspersky olsun. ve bugünde cclenner kurdum ama onuda çalıştırmıyor ben açıyorum hemen kapatıyor. Daha iki gün önce format attım. sanırım d de virüs var çünkü c formatlandı. ama d deki verilerim çok fazla ve aktaracak biryerimde şuan için yok. Bi çözüm yolu bilen arkadaş varmı aceba

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
lenovo 3000 n500 48g
1gb ddr
250gb hdd

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1)

eolos
21-05-2009, 10:29   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,036 mesaj

size tavsiyem d deki verileri harici bir harddiske taşıyın daha sonra bilgisayara komple format atın harici diskteki verilerinizi bilgisayarınızda yeninden oluşturduğunuz d nin için atmadan once bilgisayarınıza güncel bir virus programı kurun güncellemelerini yapın daha sonra harici hardiskinizi bağlayın ve taramasını yapın daha sonra d deki eski yerine atın bilgilerinizi benim çözümüm bu tabi yinede size kalmıs

H@ckerCesur
21-05-2009, 11:42   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,881 mesaj

hijackthisle fixleme yapın.
combofixle tarama yapın.

bunları güvenli modda yapın. Formatsız da çözersiniz.