virus protectpro çözüm

HPQ-User
13-08-2007, 10:57   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

fatma sormuş:
virus protectpro bilgisyarımın görev çubuğunun sag alt köşesınde duruyor silmek için çok uğraştım olmuyor acil yardım beklıyorum

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Diğer
Sistem Özellikleri:
windows xp
250 hard disk
1gb
vs

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.1.4322)

Borga-x
13-08-2007, 11:16   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Virus Protec pro yanılmıyorsan sahte ısımle hazırlanmıs bır SPY programı.Sana önerim. Adaware ve webroot spy sweeper programlarını kurman guncellemen ve sıstemını guvenlı modda taraman olacaktır.
Guvenlı mod ıcın bılgısayarını actıgında Post ekranı geçer geçmez (syıah beyaz olan ekran) F8 tusuna basman burda guvenlı mod (safe Mode) cıkar bu sekılde sıstemını aç ve yukleıdgın programlarla bır guzel tarattır.
Eğer sorun devam edersen O zaman başlat>çalıştır>msconfig yazıp başlangıca gıt en sondadır orda programın satırını bul ve yanındakı tıkı kaldır.Eğer program program ekle kadlrıdan kaldırılabılıtyorsa kaldır ve sıstemını hemen kapat. Daha sonra sana bahsettgıım Guvenlı modda tarama ısını yap.

adaware

webroot her ıkısını de kur.
Eger sıstemınde duzgun bır antıvırus yoksa sana Kaspersky Internet Securıty'ı öneririm. Ama öncelikle sisteminde AV varsa kaldırmalısın. www.kaspersky.com.tr adresınden programı ındırebılırsın. Burda da 3 aylık yasal key veren sıtesı

ExCeLLiuM
13-08-2007, 11:31   |  #3  
ExCeLLiuM avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,149 mesaj

Öncelikle bir antivürüs ve antispy ile temizlemeyi dene. Olmazsa, şunları yap:

Buradan SmitFraudFix.exe yi indirin. İndirdiğiniz dosyayı masaüstüne koyun.
Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve başlatırken F8 e basarak başlangıç seçeneklerine girin.
Güvenli Kip'i seçerek windowsu başlatın. Daha önce masaüstüne koymuş olduğunuz SmitFraudFix.exe yi çalıştırın.
Ekrana bir penecere gelecek. Herhangi bir tuşa basarak bu ekranı geçin. 2. ekranda sana seçenekler sunacak. 2 yazıp Enter'a basın.
Program temizlemeye başlıyacaktır.Temizleme bittimi Windows Disk Temizleme çalışacaktır. Bu sayede temp vs. temizlenecektir.
Do you want to clean the registry ? mesajı çıktığında Y ye basarak, kayıt editörünü temizleyin.
Bu işlemleri yaptıktan sonra bilgisayarınız yeniden başlatılacaktır.

Eğer bu işe yaramazsa, başka yollarıda var, ama bu daha basit diye yazdım.

Son Düzenleme: ExCeLLiuM ~ 13 Ağustos 2007 11:32