Virüs sorunu. Avast 4.8

Kavkaz
08-06-2008, 23:15   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

arkadaşlar merhabalar... benim 1 aydır başımda ufak bir problem var  :*
bilgisayarıma illet bir virüs bulaştı galiba.. bütün .exe dosyaların bir virüs bulaşıyor ve o programı kullanılamaz hale getiriyor.. mesela winrardan birşey açıyorum.. klasöre çıkart dediğimde Winrar.exe çıkıyor.. ??? masaüstündeki tüm .exe uzantılı programlarında rengi solmuş durumda... programları çalıştıramıyorum bile.. kaç kere o virüslü dosyaları silip format attım ama işe yaramadı.. tüm antivirüsleri kurdum ama işe yaramadım.. kasper bile sapıttı..  

Windows Xp Sp2 işletim sistemi.
Avast 4.8 antivirüs kullanıyorum...

işte sizede ekran görüntüm  ;(

ayrıca şu uyarıda baksanız iyi olur...
C:\WINDOWS\System32\winamp.exe.exe nasıl 2 tane exe oluyor ?

yardımlarınız içi şimdiden teşekkürler...

Recep Baltaş
08-06-2008, 23:25   |  #2  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Avast'ın kendisi bir virüs bence. Bazı arkadaşlar kızacak ama :D...

Kaspersky Internet Security 7 kurun. Hala virüs kalırsa bize haber verin.

Kavkaz
08-06-2008, 23:26   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

vallahi onuda denedim.. hala virüs var...

simgelerin rengi kaçıyor :)
.exe dosyaları siliniyor..

waybe
08-06-2008, 23:30   |  #4  
Yıllanmış Üye
2,376 mesaj

temiz bi format cek önce antivürüsü yükle gene vürüs varsa yaz

Son Düzenleme: waybe ~ 08 Haziran 2008 23:38
waybe
08-06-2008, 23:37   |  #5  
Yıllanmış Üye
2,376 mesaj

işletim sisteminin cd sini degiştir korsan cd tak (tabi yasal keyin varsa )
birde agda başka pc varsa ag kablosunu cıkar hatta bütün usbleri cıkar sonra format at sonra programları kur bak bakalım sorun var mı? eger yoksa usblari tak belkisorunun çözülür (crack kullandıysan kullanmamaya calış)

Recep Baltaş
09-06-2008, 00:00   |  #6  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Herhalde KIS 7 yüklemediniz. Ya da tam tama yapmadan sildiniz. Çünkü KIS 7 siliyor bu virüsü.

Reborn91
09-06-2008, 00:20   |  #7  
Reborn91 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
3,307 mesaj
Recep Baltaş
Herhalde KIS 7 yüklemediniz. Ya da tam tama yapmadan sildiniz. Çünkü KIS 7 siliyor bu virüsü.
recep abicim kaspersky lab dan kaç para alıyosun ayda Dil çıkarıyorDil çıkarıyorBeğendimBeğendim şaka bi yana gerçekten en iyi antivirüs o sen onu kur sistemde değil virüs kuş böcek kalıyormu bakalım :)

ekontbay
27-12-2008, 14:38   |  #8  
Taze Üye
5 mesaj

aynısı banada olmuştu hatta sonradan farkettim fifa 2007 nin cdsinden bulaşmıştı çözümü basit düz format atmican önce 2 sürücünüde sil sonra tekrar yükle biçimlerdir formatı öle at yani formatı bilg açılırken at.

Banned
27-12-2008, 15:53   |  #9  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

format attım derken full bütün sistememi attın yoksa c'e atıp d'i bıraktınmı? böyle yaptınsa bu sefer virüs kendini gene sisteme kopyalamıştır en güzeli yedeğini al formatı bütün sisteme at sonrada verilerini yüklemeden antivirüsle taratıp öyle sistemine yükle ayrıca bilgisayarına kaspersky'i antivirüs olarak değil lisanslısını alarak İnternet Security olarak kur çünkü antivirüsler ne kadar iyi olurlarsa olsunlar sadece veritabanlarındaki hex virüs imzalarına göre haraket ederler yani bilgisayarda buldukları virüsler bu imzalardan birine sahipse onu bulup silerler ama İnternet Security paketleri bir tür yapay zeka ile çalışırlar hem sistemini hemde tüm portları tarayıp bilgisayarına girmeye çalışan virüsleri silerler.

G00GLE
08-07-2009, 19:28   |  #10  
G00GLE avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
747 mesaj

herhangi bir antivirüs yüklü olsun. (tercihim ücretsiz ve güçlü olan avg free dir. ve artık Türkçe versiyonu da var)
sonra www.bitdefender.com adresine gidip sayfanın sol alt köşesinde bulunan online scan butonuna bas. yeni pencere açacak. start scan butonuna basıp activeX denetimini yükle ve taramayı başlat kesin sonuç alırsın. antivirüs yüklü olsun dememin sebebi de bitdefender online tarayıp temizlerken yeni virüsler oluşmaması yani virüsün başka dosyalara bulaşmaması ve kendini kopyalamaması için.

sendotilyon
08-07-2009, 20:05   |  #11  
sendotilyon avatarı
Yıllanmış Üye
475 mesaj

avast 4.8 pro kulanıyom kendi dosyalarını virus diye şuana kadar hiç göstermedi gösterceğinide sanmam . sonra sen format atıyorsun virus gitmiyor ise format atarken sadece c biçimlendiriyorsundur öyle yapma tüm bölümleri sil sonra c ve d oluştur sistem açılırkende ilk iş olarak d girmeye çalış sana biçimlenridme  sorcak sende biçimlendir sonra avastı yükle sonra avasta yat kalk dua et

eRRhan
08-07-2009, 20:27   |  #12  
Yıllanmış Üye
374 mesaj

Konunun açılmasının bugün yıldönümü heralde açan arkadaş sorununu çözmüştür.

JasonWalker
08-07-2009, 20:40   |  #13  
Üye
90 mesaj

Avast gerçekten de kendi başına bir virüs. Avast kurduğunuz anda bilgisayarınıza nmdfgds0.dll virüsü girer ve format bile atsanız çözüm olmaz. Tek yolu Avast'ı kaldırmaktır. Avast kalktığı anda virüste gider.

sendotilyon
31-07-2009, 23:10   |  #14  
sendotilyon avatarı
Yıllanmış Üye
475 mesaj

nmdfgds0.dll bu ne virusmu yani adamlar bunumu düşünememiş