Virüs var mı emin degilim.

BYDesign
28-07-2011, 16:38   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Arkadaşlar, büyük sıkıntıdayım.

Avira Premium kullanıyorum. Tarama yaptırıyorum virüs yok.
Ancak bir kaç virüs belirtisi var emin degilim;

- Mesela facebookta sohbet ederken biriyle aynı kişiden ikinci sohbet penceresi acılıyor.

- Google'a http://www.google.com.tr adresinden ulaşamıyorum. Sadece bu adresten ulasabiliyorum;http://www.google.com/webhp?hl=tr.

Bir de şöyle bir olay var. Şimdi benim bir sitem var. Tatile gidince laptopumdan FTP'ye girdim bir şeyler attım siteme.
Sonra eve gelince yeniden masaüstü bilgisayarımdan FTP'den bir şeyler indirdim. Laptopta virüs varmıs. Oradan buraya bulasmıs olabilir mi?

Acil cevabınızı bekliyorum. Avira Premium ile her gün tarıyorum hic bir sorun yok görünüyor.

sosyalik
28-07-2011, 16:44   |  #2  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 47
1,710 mesaj

Önce HijackThis ile deneyin büyük olasılıkla düzelecektir:http://internetbilgisayar.wordpress.com/2011/07/21/hijackthis/

Eğer düzemezse Malwarebytes ile derin tarama yaptırın:http://www.tamindir.com/program/ ... 99_Anti-Malware.htm

asdwer123
28-07-2011, 16:47   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
556 mesaj

virüs var mı bilmiyorum ama facebookda bende de 2 pencere açılıyor hatta gruplar paylaşım yapıyo neden böyle oluyor falan diye o facebookla ilgili diğerlerini bilmem

BYDesign
28-07-2011, 16:47   |  #4  
OP Taze Üye
7 mesaj

Peki, anladım. Bunları kullandıktan sonra %100 emin olabilir miyim virüs olamdıgına?

sosyalik
28-07-2011, 16:51   |  #5  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 47
1,710 mesaj
Alıntı: BYDesign  
Peki, anladım. Bunları kullandıktan sonra %100 emin olabilir miyim virüs olamdıgına?
Hiç bir zaman %100 garantisi yoktur ama HijackThis anasayfa değiştirme sorunlarını ve açılır pencereleri kaldırır.Malwarebytes ise sistemi zararlıları bulur ve siler.

BYDesign
28-07-2011, 17:04   |  #6  
OP Taze Üye
7 mesaj

HiJackThis'i kullandım. Google düzeldi.

ramcixx
28-07-2011, 17:53   |  #7  
ramcixx avatarı
Yıllanmış Üye
198 mesaj

Virüs programın deneme sürümüyse virüsü yok gösterir. İşletim Sistemin orjinal ise www.microsoft.com.tr Microsoft Security Essential i indir ve kur.Tarama yap, virüs var mı bi bak bakalım.

Mert_06
28-07-2011, 18:06   |  #8  
Mert_06 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,082 mesaj
Alıntı: ramcixx  
Virüs programın deneme sürümüyse virüsü yok gösterir. İşletim Sistemin orjinal ise www.microsoft.com.tr Microsoft Security Essential i indir ve kur.Tarama yap, virüs var mı bi bak bakalım.
Deneme sürümünün virüsü yok göstermesi gibi birşey söz konusu değildir. Ayrıca MSE koruma konusunda başarısız bir antivirüs yazılımıdır.

Son Düzenleme: Mert_06 ~ 28 Temmuz 2011 18:06
BYDesign
28-07-2011, 18:30   |  #9  
OP Taze Üye
7 mesaj

Hayır. Sistemimde illegal hic bir sey yok. Win7 de Antivirüs programımı da satın aldım ve lisanslı. Deneme sürümü felan degil. Şimdilik pek sorun görünmüyor.

ramcixx
29-07-2011, 00:22   |  #10  
ramcixx avatarı
Yıllanmış Üye
198 mesaj
Alıntı: Mert_06  
Deneme sürümünün virüsü yok göstermesi gibi birşey söz konusu değildir. Ayrıca MSE koruma konusunda başarısız bir antivirüs yazılımıdır.

Arkadaşım deneme sürümü virüsü bulur, fakat silmez. Hangi bir deneme sürümünün başarılı bir iş çıkardığı görülmüş ki?
Ayrıca MSE koruma konusunda başarılı bir antivirüs yazılımıdır. Sistemin orjinal değilse sende başarısız olmuş olabilir. Bu başarısızlık senin pc'nin problemidir o zaman.

Ben kullanıyorum, Bilgisayarımda çok iyi. Deneme sürümlerinden çok darbe yedim. Adı üstünde deneme sürümü. Amaç; deneme sürümünden çok arayüz ve kullanım seçeneklerini reklam etmek. Pc' yi koruma konusunda sıfır.

Rabbit
29-07-2011, 00:45   |  #11  
Rabbit avatarı
Üye
88 mesaj

Arkadaşım deneme sürümü virüsü bulur, fakat silmez. Hangi bir deneme sürümünün başarılı bir iş çıkardığı görülmüş ki?
Ayrıca MSE koruma konusunda başarılı bir antivirüs yazılımıdır. Sistemin orjinal değilse sende başarısız olmuş olabilir. Bu başarısızlık senin pc'nin problemidir o zaman.

Ben kullanıyorum, Bilgisayarımda çok iyi. Deneme sürümlerinden çok darbe yedim. Adı üstünde deneme sürümü. Amaç; deneme sürümünden çok arayüz ve kullanım seçeneklerini reklam etmek. Pc' yi koruma konusunda sıfır.

Usta hic alaksız bi sey demssin deneme sürümü dedigin zaten programın tam sürüm sadece 1 aylık zaman kısıstlaması var birde lians al al diye rekalm yapıyor o kadar virus felan gorurde sılmez diye bi sey olmaz oncee reklamını yapcak sonra parayı alcak ;) ikinci olarak mse midir nedir hic bi ise yaramaz onlar suan ki en guncel anti virus lsitesinde o ms yok (ki lsite 23. sıradan baslıyor)Suda varki dikkat et belki mse gormuyodur virusleri ve en son olarak bitdefender 1. sırada en iyi yada kaspersky 2. sırada yukle bakiyim bedava 30 gunluk yani sana gore deneme surumu gor ;))))

Mert_06
29-07-2011, 01:18   |  #12  
Mert_06 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,082 mesaj

Rabbit gerekli açıklamayı yapmış fakat cevap vereyim :D Kardeş, koruma konusunda deneme sürümlerinin tam sürümlerden bir farkı bulunmamaktadır. Sadece zaman kısıtlaması vardır ve lisanslı sürümü satın alın diye reklam yapar. Zaten deneme sürümü o güvenlik yazılımını test edip satın almaya karar vermemize yarar. Eğer virüs bulur da silmezse ya da başarısız olursa kullanıcı o yazılımı bir daha kullanmaz ;) MSE ise kullanıp test ettiğim yazılımlardan biridir ve haytımda gördüğüm en başarısız anitivirüslerdendir. Birçok trojanı kaçırıyor. Ha bi de sistemin orijinal değilse demişsin :D Birden fazla işletim sistemi kullanıyorum. Orijinal de var torrentten indirdiğimde. Aralarında hiçbir fark yok emin ol :)
https://www.chip.com.tr/konu/ikin ... -secildi_28221.html

Son Düzenleme: Mert_06 ~ 29 Temmuz 2011 01:24
ramcixx
29-07-2011, 12:55   |  #13  
ramcixx avatarı
Yıllanmış Üye
198 mesaj
Alıntı: Rabbit  
Usta hic alaksız bi sey demssin deneme sürümü dedigin zaten programın tam sürüm sadece 1 aylık zaman kısıstlaması var birde lians al al diye rekalm yapıyor o kadar virus felan gorurde sılmez diye bi sey olmaz oncee reklamını yapcak sonra parayı alcak ;) ikinci olarak mse midir nedir hic bi ise yaramaz onlar suan ki en guncel anti virus lsitesinde o ms yok (ki lsite 23. sıradan baslıyor)Suda varki dikkat et belki mse gormuyodur virusleri ve en son olarak bitdefender 1. sırada en iyi yada kaspersky 2. sırada yukle bakiyim bedava 30 gunluk yani sana gore deneme surumu gor ;))))

Tamam aga bi bakayım :)