Virüs

nes
07-04-2008, 11:10   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
14 mesaj

Bilgisayarımda c'yi çift tıkladığım zaman açmak istediğiniz programı seçin diyor.. Antivirüsü güncelledim ama bişey bulamıyor.. Bu ne olabilir? Yardımcı olursanız sevinirim.. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim..

Nesrin

history83
07-04-2008, 15:42   |  #2  
Yıllanmış Üye
758 mesaj

yeni bi virüs sistemi yüklediysen olabilir.dün nod 32 son sürümü yüklemiştim açmak için program seç çıkıyodu.aynı şey bi akrabamın başina da gelmişti.o da virüs sistemi yüklemişti sanırım kaspersky di onda da aynı şey çıkıyodu.küçük bi programla yada bikaç işlemle sorun düzeliyor.tabi eğer sorun buysa.

nes
07-04-2008, 16:34   |  #3  
OP Taze Üye
14 mesaj

Peki ama düzeltmek için napabilirim.. Sorunun bu olup olmadığını ancak böyle anlayabilirim..

Badboy_16
15-04-2008, 15:00   |  #4  
Üye
65 mesaj

Format at !! :D

frkn_ua
15-04-2008, 19:21   |  #5  
Yıllanmış Üye
893 mesaj

c sürücüsünde birlikte aç penceresi için gerekli çözümler defalarca forumda paylaşıldı.arama yaaprak sonuca ulaşabilirsiniz...

lujiyano
15-04-2008, 21:31   |  #6  
Yıllanmış Üye
251 mesaj

Windows XP’de trojan horse, keylogger, süne zararlısı vb. olup olmadığını anlamak için basit bir yöntem.

1. System Tray’de çalışan programları (msn, antivirüs, antispy, download manager vs.) ve bütün pencereleri kapatın.

2. Denetim Masası -> Güvenlik Merkezi -> Güvenlik Duvarı açın

3. Gelişmiş sekmesi -> Güvenlik Günlüğü ayarları açın

4. Bağlantıları ve Paketleri günlüğe kaydet işaretleyip günlük dosyasının adını bir yere not edin "C:\\WINDOWS\\pfirewall.log".

5. Tamam ile pencereleri kapatıp 1dk. kadar hiç program açmadan bekleyin.

6. Sonra adını not ettiğiniz dosyayı Notepad ile açıp, kurulan bağlantılara bakın.

Bundan sonrası yoruma kalmış, eğer 1-3sn. gibi kısa aralıklarla acayip port numaraları veya hep aynı porta çağrılar varsa sisteminizden şüphelenebilirsiniz, eğer port numaraları hakkında bilginiz yoksa bkz. bilinen portlara yapılan çağrılar genelde zararsızdır.

Ports for Internet Services:::

linda
17-04-2008, 02:19   |  #7  
Yıllanmış Üye
387 mesaj

ben bu çözümü hangi antivirus menüsünde anlatmıştım yine anlatayım.
c: d: yada herhangi bir disk bölümünde yada bu bellek de olabilir. geri planda   - autorun.inf- diye bir muzır var. siz virus proğramını bu muzur oraya yerleştikten sonra kurdunuz. ve virus proğramı o muzuru blokluyor. ve dolayısıyla çift tıklamayla da disk yada part. açılmıyor. çözüm basit ama DİKKAT
1- : WİNRAR ı açıyorsun
2- winrar ın adres satırında c: yada açamadığınız sorunlu yeri getiriyorsun
3- arka planda göremediğimiz autorun.inf muzuru ile *AUTOEXEC.BAT, NTDETECT.COM,ntldr,  MSDOS.SYS , Bootfont.bin gibi 9 tane en az gerekli sistem dayası var
4- siz sadece AUTORUN.İNF dosyasını silin. diğerlerine dokunma sakın.
5- diğerlerini silersen pc açılmaz siyah ekrana mahkum kalırsın DİKKAT.

linda
17-04-2008, 02:26   |  #8  
Yıllanmış Üye
387 mesaj

özel mesaj yolladım. çözemez iseniz msn den ekleyin yardımcı olalım.

nes
28-04-2008, 22:10   |  #9  
OP Taze Üye
14 mesaj

merhaba..

umudumu kestiğim için artık bakmıyordum bile.. Bugun maillerime baktığımda gördüm.. Ki problemi çözdüm.. Bu kadar basitmiydi? autoran.inf ile ne alakası varki?

Ama çokkkkk teşekkür ederim..

linda
01-05-2008, 00:39   |  #10  
Yıllanmış Üye
387 mesaj

rica ederim. ben bu basit şeyi çözebilmek için bir hafta belki de daha fazla düşündüm. hatta şifreli  bir belleğim vardı. içindeki 1 gb veriyi bile formatladım. :)