Vİrüsten Kurtulamıyorum

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
serayhefe
17-10-2004, 13:48   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
70 mesaj

Selamlar

Sanırım internette gezinirken bilgisayarıma bir virüs bulaştı. Chip Underground özel sayısındaki tüm virüs programlarını güncelleyerek denedim.Olmadı internete bağlandığımda dns numaralarını siliyor ve internete bağlı kaldığım halde, browser herhangi bir sayfaya bağlanamıyor. Sonra spy sweper'ı denedim en azından internete bağlanıyorum fakat. Herhangi bir ortamda Ctrl tuşuna bastığımında yaklaşık 4 cm çapında bir çember oluşuyor ekranda bir kaç saniye sonra küçlülerek kayboluyor. Çemberin merkezi de mouseun ekranda göründüğü yer oluyor. Yardımcı olursanız sevinirim.
Saygılar

Banned
17-10-2004, 14:32   |  #2  
Banlandı
161 mesaj

Bu çemberin virüsle ilgisi yok arkadaşım. Bu, eskiden LCD monitörlerde olan fare imlecinin kaybolması sorununa çözüm olsun diye geliştirilen bir şey sadece. İnsanlar, kaybolmayan imleç istiyorlardı; Microsoft da Ülker'in de desteğini alarak bu yöntemi geliştirdi. Sistemin görüntü özelliklerinden bunu iptal etmen yeterli...

Virüslerle ilgili olarak şunları söyleyebilirim: Sisteminde bir virüs olduğundan şüpheleniyorsun; ama bu virüs müdür, bir adware midir bilemiyorsun sanırım. Birkaç şey deneyebilirsin:

En etkili antivirüs, Kaspersky: www.kaspersky.com
En kolay kullanımlı ve ortalamanın üstünde etkili spy/adware temizleyici, AdAware: www.lavasoft.de

hasangul
17-10-2004, 15:35   |  #3  
Taze Üye
4 mesaj

theOnlyGenius arkadaşıma katılıyorum.Bence de virüslerde en etkili program kaspersky dir.

serayhefe
17-10-2004, 20:52   |  #4  
OP Üye
70 mesaj

İlginize teşekkürler. Kapersky ücretli olduğu için Antivir'i kullanıyorum.

Saygılar

Banned
17-10-2004, 21:00   |  #5  
Banlandı
1,133 mesaj

ez armor kullanabilirsin firewall'ı ve microsoft desteği var. Bunun dışında 1 yıl ücretsiz kullanım hakkında... www.my-etrust.com adresinden temin edebilirsin ve CA firmasının güvencesi altında. Bu arada sistemini temizlemen içinde www.norman.com adresinden temin edebilirsin. 30 günlük demosunu alıp update ettiğinde birde sistemini tarattığında güzel bir temizlik yapar. Üzerinde onu uninstall edip EZ-Armor kullanırsan sorunun ortadan kalkar...

Thunderbold
24-10-2004, 00:42   |  #6  
Üye
90 mesaj

Evet bende theOnlyGenius e katılıyorum..En klas anti-virüs programı KasperSKY..Genel taramasıda hızlı olsa 4*4 lük diyebilirdim..Ayrıca adı pek duyulmayan nod32 adlı anti-virüs de çok güzel arkadaşlar..Artık Norton un devri bitti..

serayhefe
24-10-2004, 01:38   |  #7  
OP Üye
70 mesaj

Selamlar

AntiVir, Kaspersky, Norton, F-Prot hemen hemen hepsini denedim olmadı, en sonunda nod32 ile tarattım crypt.win32 isimli virüsü buldu ve temizledi. Orijinal windowsum var ama ilgili siteden güncelleme yapamıyorum. Ayrıca ara ve yardım destek bölümlerine de giremiyorum.

Ne yapmam gerekli. İlginize teşekkürler.

Saygılar

Son Düzenleme: serayhefe ~ 24 Ekim 2004 01:39
Banned
24-10-2004, 06:59   |  #8  
Banlandı
161 mesaj

Yardım ve windows update bölümlerine ulaşamıyorsan, internet explorer ile, http://windowsupdate.microsoft.com adresine girmeyi dene. Eğer hata mesajı verirse, aldığın hata mesajını burada paylaş. Hepimiz severiz hata mesajlarını okumayı...

serayhefe
24-10-2004, 11:08   |  #9  
OP Üye
70 mesaj

Selam

Dediğin linki daha önce de girmek istedim boş bir sayfa geliyor ve bitti yazısı çıkıyor. Hata mesajı falan yok. Ayrıca http://v5.windowsupdate.microsoft.com/v5consumer/?ln=tr linkine girmeye çalışıyorum orada da Denetleniyor diyor ama hiç bir şey yapmıyor. Sorun gidermek için sıkça karşılaşılan sorunların olduğu yerdeki linki tıklıyorum bu sefer de sol alt köşede javascript:fnProblemHeaderClicked('1'); mesajı ile karşılaşıyorum. Anladığım kadarıyla javalarla ilgili bir sorun var. Orjinal XP Cd'sinde java jüklemleri ile ilgili bölümdeki http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=284 linki de açılmıyor.

İlgin için sağol

Thunderbold
24-10-2004, 14:11   |  #10  
Üye
90 mesaj

Internet Expl. > Araçlar > Internet Seçenekleri > Gelişmiş yolunu izleyerek Java ile ilgili seçenekleri gözden geçirin..Bildiğim kadarıyla hiçbir XP cd sinde Java Visual Machine yüklü değil..onu Googleden aratıp bulacaksınız ve yükleyeceksiniz..Tabii sisteminizde yüklü değilse..
Kolay gelsin..

Banned
24-10-2004, 14:26   |  #11  
Banlandı
161 mesaj

http://www.avast.com/ adresinden, Avast Antivirus Personal (Ücretsiz) sürümü indir, kur, sonra "Schedule Boot Time Scan" yap ve sistem açılırken bir arama tarama yapsın. (Aynı şeyi yapan başka antivirüs programları da var, McAfee gibi.)

leke000
03-11-2004, 10:45   |  #12  
Üye
53 mesaj

bencede virüs için bu programı kullan ücretsiz olduğu halde çok iyi ...