Vista 64bit'te port forwarding

HPQ-User
14-07-2008, 15:54   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

NaxTerra sormuş:
Ben 64bit Vista sistemimde World of Warcraft için port yönlendirmesi yapmak istiyorum. Your Freedom programını kullanarak yurtdışı çıkışı alıyorum fakat bu program Windows'un temel programları haricinde başka program için çıkış vermem için harici yönlendirici program kur diyor. Mesela Internet Explorer veya MSN Messenger için programda ayar yeri var ama World of Warcraft yada başka bir program için SocksCap, FreeCap, ProxyCap, vs program kullanmam gerekiyor.

Önceden XP 32 bit sistem kuruluydu ve SocksCap ile sorunsuz bağlanıyordum ama tahmin edeceğiniz üzere 64Bit sistemin dezavantajlarından en büyüğü program desteğinin minimal olması. Programın yaptığıda oyunun direk TTNet'in beş para etmeyen yurtdışı çıkışını kullanıp latency'i tavan yaptırmak yerine Almanya, Fransa, İngiltere, ABD gibi ülkelerde bulunan sunucularına yönlendirip 80-120 ms ile oynamamı sağlamak. Bunuda kendi sunucusuna Your Freedom programı ile bağlandıktan sonra benim ayrıca kuracağım yönlendirici programda "localhost üzerinde 1080 numaralı" port üzerinden oyunu çalıştırarak yapıyor.

Ancak 64Bit sistemde çalışan benim bulabildiğim bir tek ProxyCap var o da 30 dolar gibi bir para istiyor. Zaten oynadığım tek bir online oyun var onun içinde daha önceden bedava olan program (SocksCap, FreeCap) için sırf sistemimi 64bit yaptığımdan ötürü ceza gibi para vermek istemiyorum. Sizin bildiğiniz bir yöntem yada program varmı bu işi yapabilecek?

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
AMD 5000 64Bit X2
ASUS M3A Mainboard
ASUS 8800GT 512 MB VGA
4GB 800MHz DDR2 Kingston RAM
500GB Seagate HDD
ASUS 20X DVDRW
CoolerMaster 460W ATX Tower
Vista 64Bit Ultimate Edition

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; InfoPath.2)