vista'da bluetooth kulaklık sorunu

Leventt
22-06-2007, 00:46   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

bilgisayarım hp pavilion dv6375
vista işletim sistemini kullanıyorum bluetooth kulaklıgımı (jabra bt 125)bilgisayarım buluyor fakat kulaklıktan ses alamıyorum ne yapmalıyım...

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 22 Haziran 2007 09:04
erkanc
22-06-2007, 10:59   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

aygıtının web sitesiden güncel sürücüleri çekmeyi dene

adeep
22-06-2007, 17:11   |  #3  
Yıllanmış Üye
177 mesaj

eğer özel bir yazılım kullanmıyorsan bluesoleil yazılımını dene

Leventt
23-06-2007, 02:03   |  #4  
OP Taze Üye
2 mesaj

ilginiz için çok teşekkürler fakat
bluesoil işe yaramadı
kulaklıgımın web sitesine baktım ama sürümle ilgili bişeye rastlamadım
umarım yardım edebilecek biri çıkar
şimdiden teşekkürler

pekerol2707
23-04-2009, 13:13   |  #5  
Taze Üye
16 mesaj
Leventt
bilgisayarım hp pavilion dv6375
vista işletim sistemini kullanıyorum bluetooth kulaklıgımı (jabra bt 125)bilgisayarım buluyor fakat kulaklıktan ses alamıyorum ne yapmalıyım...
merhaba arkadaşlar notebookum dell inspiron 6400 windows XP kullanıyorum.Sennheiser MM200 bluetooth stereo kulaklık edindim bluetooth özellikli cep telefonumla eşleşti ve müzik dinleyebiliyorum.notebookumda da bluetooth özelliği var ve bluetooth stereo kulaklıkla eşleşme /tanıma işlemini yaptım fakat bir türlü notebooktan müzik dinlemeyi beceremiyorum.yardımcı olursanız çok sevineceğim

josefkoksal
13-01-2010, 16:55   |  #6  
Taze Üye
3 mesaj

arkadaşlar bende araştırıyorum bunu. sırf pc de kullanmak için bluetooth kulaklık aldım. fakat bi çözüm bulamadım. bakın arkadaşın biri aşağıdakileri anlatmış. uygulamaya çalıştım fakat bu arkadaş 'my bluetooth places' adlı bir program kullanmış. ben bu programı bulamadım, bu yüzden de yapamadım. belki sizin işinize yarayabilir. yada bu bluetooth programını bulan varsa bana da gönderirse sevinirim.

Bluetooth kulaklıklar PDA, cep telefonu gibi cihazlardakullanılabildiği gibi pc de de kullanılabilir.Belki daha önce pc dekullanmak aklınıza gelmemiş olabilir.Ama gerçekten güzel oluyor. Skypeve Msn gibi chat programlarında sesli olarakkonuşabiliyorsunuz.Bluetooth kulaklık hem kulaklık hemde mikrofonyerine geçiyor!

İhtiyacınız olan şeyler şunlar:

(Pc için bluetooth adaptörü ve bluetooth kulaklık)

Pc nizde "Service Pack 2" yüklü ise onun kendi bluetooth explorerınıkullanamazsınız.İlk önce bluetooth adaptörünüzün install cd siniyüklemeniz gerekli.

[span style=\'color:red\'](Zaten cd deki exploreri kullanıyorsanız bu işlemleri yapmayın)[/span]

Şu yönergeleri takip ederek cd deki yazılımı yükleyeksiniz:

[span style=\'color:red\']Bu işlemleri yaparken bluetooth adaptörün pc ye bağlı olması gerekli[/span]

"Bilgisayarım" a sağ tıklayıp "Özellikler" diyorsunuz ve açılanpencerede "Donanım" sekmesini tıklıyorsunuz.Ordan da "Aygıt Yöneticisi"ni seçiyorsunuz.

Ordan "Generic Bluetooth Radio" ya sağ tıklayıp "Sürücü güncelleştir" diyeceksiniz.

Ardından şu işlemleri sırası ile yapın:

=>

Burada "Disketi var" seçeneğini seçeceksiniz.

Ve burdan da cd deki kurulum dosyasını seçeceksiniz.Ve tamam a basıp çıkacaksınız.

Sürücünün imzalanmadığını filan yazacak siz devam diyin.Ve kurulumu tamamlayın

Kurulum tamamlandıktan sonra aygıt yöneticisinde "CSR USB Bluetooth Device" olarak gözükecektir.Kurulum tamamlandı..

Masaüstünde "My Bluetooth Places" diye bi ikon gözükecek.  Tıklıyoruz ve açıyoruz..

Bi kere search yaptırdıktan sonra kulaklığı buluyoruz (Motorla Hs s820)
Kulaklık ikonuna tıklayarak açılan pencerede eşleştirme yapıyoruz.

Motorola kulaklıklarda pin kodu "0000" olarak belirlenmiştir.Buraya da aynen dört tane sıfır (0000) yazıyoruz.

Artık kulaklık eşleşti."Service Selection" dan kulaklık özelliğini "headset" olarak seçiyoruz.

Artık kulaklığımız hazır ve bağlı..

"Başlat \  Denetim masası \ Ses Efekti ve Aygıtları"  nı açıp şu ayarları yapıyoruz:

Ve uygula diyip çıkıyoruz.Artık bağlantıyı kurduğunuz anda seslerbluetooth kulaklığa aktarılacaktır.Kullanmaya başlayabilirsiniz..