Vista dosyalarda hiçbir işlem yapmıyor.

mulugol
10-10-2009, 00:50   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
45 mesaj

Merhabalar.

Lenovo Y530 - P8400 2.26 GHz - 3GB RAM - 32 bit Vista Home dizüstü bilgisayar sahibiyim.

Son zamanlarda 2 farklı yolla 3 farklı Autocad dosyası (DWG) kopyaladım bilgisayara. Birini maille aldım, diğer ikisini flash diskten kopyaladım. Üçünü de açamadığım gibi harddiske kopyaladıktan sonra dosyaları taşıma, silme veya ad değiştirme işlemlerini de yapamıyorum. Örneğin "Siliniyor" yazıyor ama dakikalarca bekliyor. Ad değiştirirken yeni bir ad verip "Enter"a basıyorum, öylece duruyor. Ayrıca bu dosyalara sağ tıklayıp "Özellikler" deyince de hiçbir şey gelmiyor.

Dosyalar bozuk olabilir demeyin, çünkü maille aldığım dosya benimle beraber bir başkasına da gönderilmişti ve onun dosyayı açtığını biliyorum. Ayrıca flash diskten dosyaları açabiliyorum, ama bilgisayara kopyalayınca açılmıyor. Dosya üzerinde flash diskten çalışmak ta işime gelmiyor haliyle.

Harddiski htalara karşı denetledim, hiçbir şey bulamadı. Diğer dosyalarda hiçbir sorun yok.

Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler...

OSMAN BAĞÇEVAN
10-10-2009, 01:21   |  #2  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

virüsden kaynaklanıyor olabilir..sisteminizi ve flash belleğiniz güncel ve iyi bir güvenlik yazılımıyla taratın..kis yada nis..

Son Düzenleme: OSMAN BAĞÇEVAN ~ 10 Ekim 2009 01:22
mulugol
10-10-2009, 14:13   |  #3  
OP Yeni Üye
45 mesaj

Benim de aklıma virüs gelmişti. Zaten taratmış ve hiçbir virüs bulamamıştım. Şu anda lisanslı "avast home edition" kullanıyorum. Sürekli güncelleme de yapıyorum.

white_day_85
28-10-2009, 13:58   |  #4  
Taze Üye
1 mesaj

slm, belirtmiş olduğunuz hatanın aynısı benimde başıma geldi acaba formatlamadan bir çözüm bulabildiniz mi?

mulugol
30-10-2009, 23:11   |  #5  
OP Yeni Üye
45 mesaj
Alıntı: white_day_85  
slm, belirtmiş olduğunuz hatanın aynısı benimde başıma geldi acaba formatlamadan bir çözüm bulabildiniz mi?

Maalesef formatlamadan çözemedim. Formatladıktan sonra bahsi geçen dosyaları açabildim. Yani aslında bu dosyalarda virüs falan yok. Asıl sorun ya Autocad'de ya da Windows'ta imiş.