Vista home premium ağ bağlantı problemi

HPQ-User
13-09-2008, 23:25   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

mobilecom sormuş:
Merhaba laptopa vista kurdum ilk başta evde kablolu modemden internete rahatça çıktım. Daha sonra işyerinde kablosuz ağ ile bağlanmak istedim, sistem saatinin oradaki ağ bağlantısı sekmesinde Erişim Sadece yerel yazmakta, ne yaptımsa olmadı, 5-6 kez reset dahil ama olmadı sonra birden kendiliğinden girdi. Akşam eve geldim kablolu modemin çıkışını laptopa taktım gene internet yok, yine 5-6 reset vs... olmadı sonra 2 saat sonra eve geldim taktı internet geldi. :( yardım lütfen

Driverlar güncel, tüm updati yaptım ve şuan da da internete bağlıyım, olay şu aslında, kablolu ya gçip daha sonra kablosuz bağlanırsam soun oluyor, 10,15 dk sonra bağlanıyor, sonra kablolu bağlanmak istersem gene aynı Erişim sadece yerel ve sonra 5-6 reset bekliyorum sonra giriyor.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
Vista home premium

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.04506)

kalamarr
14-09-2008, 02:59   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
561 mesaj

arasıra bende de oluyor ben şöyle yapıyorum: başlat/ayarlar/denetim masası/aygıt yöneticisi deyin. birgisayarınızın adının yanında ki + işaretine tıklayın. ağbağdaştırıcınızın yanında ki + ya tıklayın sonra kablosuz bağdaştırıcınıza sağ tık diyin devre dışı bırakın. sonra tekrar sağ tıklayın ve etkinleştirin. aynı işlemi ethernet içinde yapabilirsiniz.

olmadıysa bildirim alanındaki ağ simgesine sağ tık yapın ağ ve bağlantı paylaşım merkezi deyin. ağ balantılarını yönet deyin. kablosuz ağ bağdatırıcınıza sağ tıklayın. özellikler deyin. internet protokolü sürün 4 ü seçin özellikler deyin ve oradaki ip adresini otomatik olarak al seçeneğini işaretleyin tamam deyin ve bilgisayarın modemle bağlantısını kesin ve tekrar bağlanın. aynı şey ethernet içinde geçerlidir.

Son Düzenleme: kalamarr ~ 14 Eylül 2008 03:08