vista iconları-uzman yardımı gerekiyor

power06
05-04-2008, 22:30   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
85 mesaj

arkadaşlar geçenlerde nette klasörler yada dosyalar için çok güzel simgeler(icon) buldum ve seçtiğim klasörlere de uyguladım ve dilediğim simge şeklinde görünmesini sağladım daha sonra flashımda yer alan ve simgesini değiştirmiş olduğum bu klasörleri ve dosyaları başka bir bilgisayarda açmaya  kalkınca gördüm ki simge gitmiş ve yine o klasik sarı klasör simgesi duruyor. ardından garanti olsun diye görünmesini istediğim simgeyi de flasha attım ve tekrar özelliklerden simge değiştiri seçip ordan da flashtaki iconu seçtim yine klasörün simgesi istediğim şekilde değişti ancak vista yüklü başka bir bilgisayara takınca flash diski, baktım ki yine o seçtiğim simge gitmiş ve yine o klasik sarı klasör şeklinde görünüyor... bu noktada sorum çok açık biz bu iconları nasıl kalıcı hale getirebiliriz yani simgesini değiştirdiğimiz bir klasörün her bilgisayarda bizim seçtiğimiz simge şeklinde görünmesini nasıl sağlayaabiliriz bu konunun uzmanlarından yardım bekliyorum...

Borga-x
05-04-2008, 23:26   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Guzel bır soru...
Bunun ıcın yapacak bır sey yok. Her bılgısayarda aynı sımgeyı gormek ıstıyorsan işletim sistemi içinde gelen orjınal simge kutuphanesınden sımge secmelısın veya her bılgısayara o elındekı sımge kutuphanesını yuklemelısın. Başka yolu yok bıldıgım kadarıyla

Banned
05-04-2008, 23:45   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

İkon yapmak istediğiniz dosyayı paintte açıp kaydederken 24 bit işlem resmi seçip bmp formatında kaydedin Burası önemli: Kaydederken resmin ismi hangi dosyaya ikon yapacaksanız onun ismi.DLL şeklinde oldun. Örneğin ahmet dosyasının ikonu için ismi ikonu kaydetme aşamasında ahmet.DLL olmalıdır.Buşeklide kaydettikten sonra oluşan dll dosyasını ikonu seçeceğimiz dosyanın içerisine taşıyoruz. Dosyanın özelliklerine girip ikon değiştir seçeneğinden dosyanın içerisindeki dll dosyasını bulup içerisindeki ikonu şeçiyoruz.artık dosyamız hangi bilgisayara takılırsa takılsın aynı ikonla  gözükecektir.