vista nasıl silebilirim

pethci
10-07-2007, 17:50   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

mrb arkadaşlar ben yeni bir pc i aldım vista yüklü pc özellikleri fena değil ama yinede pc i çok yavaş bir öneriniz varmı ........

--- veya ben vistayı nasıl kaldıra bilirim şimdiden teşekkürler hepinize.....

gökhan19
10-07-2007, 18:40   |  #2  
Yıllanmış Üye
997 mesaj

Müneccim olmadığım için pc özelliklerini tahmin edemiyorum malesef ama sen yazmadığına göre bizi kahin falan sanıyonki pc özelliklerini bilip ona göre söyleyelim.
Vista pcnin yanında geldiyse o sistem vistaya göre test edilmiş ve performansı iyidir sen kullanmasını bilmiyosundur.
Vistayı kaldırmak için normal format atman lazım o kadar.Ama sen yine bizi kahin zannedip xp vs. cd in varmı yokmu söylememişsin..

Son Düzenleme: gökhan19 ~ 10 Temmuz 2007 18:42
pethci
10-07-2007, 19:02   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

cevap için sağol arkadaşım ama şunu belirteyim pclerden birazda olsa anlarım  ve benim gözümde yeterli özelliklere sahip...
artı vista xp format cd si ile silinmez...

benersince
10-07-2007, 19:10   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,283 mesaj

silinir. c ye fomat at xp cd si ile yok ikisinide kullanacam dersen d yi ssteme çevirip d ye xp yi kuracan ama sorunun cevabı silinir formatla

gökhan19
10-07-2007, 20:10   |  #5  
Yıllanmış Üye
997 mesaj

Ne demek vista xp format cdsi ile silinmez.SİLİNİR HEMDE ÖYLE Bİ SİLİNİRKİ... xp cdsiyle format atmadan önce vistanın kurulu olduğu diski biçimlendirmen gerekir buda vistayı siler daha ne?

etrkz
11-07-2007, 08:23   |  #6  
Taze Üye
11 mesaj

arkadaşlar silinmiyor bendede aynı sorun var fdisk atmak gerekiyor win 98 başlangıç disketiyle bende beceremedim tam olarak
onu anltasanız sevinirim aslında

gökhan19
12-07-2007, 14:08   |  #7  
Yıllanmış Üye
997 mesaj

Dostum en az 45 defa denedik vistayı silmek için normal xpyi kurma yöntemiyle c yi biçimlendireceksin sonrada xpyi kuracaksın fdiske win98e falan filan gerek yok.Biçimlendirme demek o diski başka biçime sokmak demektir ve buda disk içeriğini siler artık kaç defa yazmam gerek bunu..

pethci
12-07-2007, 15:35   |  #8  
OP Taze Üye
3 mesaj

arkadaşlar fazla lafa gerek kalmadı ben vistaya xp formatla attım oldu atılıyormuş ok ....

imoteph
10-09-2007, 15:23   |  #9  
Taze Üye
2 mesaj

arkadaşlar vistadan sonra normak xp kurar gibi sistem maalesef kurulamıyor. ben kaç kez denediysem olmadı harddiski görmüyordu bilgisayar. raid sürücüsünü yükledikten sonra xp cd siyle format atabildm. ama ben laptopa kurmak istiyorum vistayı onda da muhtemelen böyle bi sorun yaşayacağım. kaldırmam gerekirse ondan vistayı nasıl kaldırabilirim?Easy BCD ve vista boot pro isimli programları denedim ama ne xp kurabildim ne de vista açıldı. berbat olmuştu yani. nasıl aşıcaz bu sorunu?teşekkürler

gökhan19
10-09-2007, 15:59   |  #10  
Yıllanmış Üye
997 mesaj
imoteph
arkadaşlar vistadan sonra normak xp kurar gibi sistem maalesef kurulamıyor. ben kaç kez denediysem olmadı harddiski görmüyordu bilgisayar. raid sürücüsünü yükledikten sonra xp cd siyle format atabildm. ama ben laptopa kurmak istiyorum vistayı onda da muhtemelen böyle bi sorun yaşayacağım. kaldırmam gerekirse ondan vistayı nasıl kaldırabilirim?Easy BCD ve vista boot pro isimli programları denedim ama ne xp kurabildim ne de vista açıldı. berbat olmuştu yani. nasıl aşıcaz bu sorunu?teşekkü
Hard diskin sata ise driver cdsi ile hddyi göstereceksin bunun vista ile alakası yok çoğu sata diskte bu böyle.

imoteph
10-09-2007, 16:33   |  #11  
Taze Üye
2 mesaj
gökhan19
imoteph
arkadaşlar vistadan sonra normak xp kurar gibi sistem maalesef kurulamıyor. ben kaç kez denediysem olmadı harddiski görmüyordu bilgisayar. raid sürücüsünü yükledikten sonra xp cd siyle format atabildm. ama ben laptopa kurmak istiyorum vistayı onda da muhtemelen böyle bi sorun yaşayacağım. kaldırmam gerekirse ondan vistayı nasıl kaldırabilirim?Easy BCD ve vista boot pro isimli programları denedim ama ne xp kurabildim ne de vista açıldı. berbat olmuştu yani. nasıl aşıcaz bu sorunu?teşekkü
Hard diskin sata ise driver cdsi ile hddyi göstereceksin bunun vista ile alakası yok çoğu sata diskte bu böyle.
peki driver cd sinden bunu nerden bulucam?ve nasıl yüklicem. vista açıkken mi yoksa xp cd siyle format atmaya başlayınca mı?
dell inspiron 6400 laptop. bi driver cd si verildi bilgisayarla beraber. (gerçi içinde bluetooth driverı yoktu ama olsun)

Son Düzenleme: imoteph ~ 10 Eylül 2007 16:38
Börtü
10-09-2007, 16:56   |  #12  
Üye
69 mesaj

Ben 98 cd siyle bile format atıyordum. :D

gökhan19
10-09-2007, 16:59   |  #13  
Yıllanmış Üye
997 mesaj
imoteph
gökhan19
imoteph
peki driver cd sinden bunu nerden bulucam?ve nasıl yüklicem. vista açıkken mi yoksa xp cd siyle format atmaya başlayınca mı?
dell inspiron 6400 laptop. bi driver cd si verildi bilgisayarla beraber. (gerçi içinde bluetooth driverı yoktu ama olsun)
Bu biraz uzun ve karışık forumda önceden anlatılmıştı.Bu driver anakart cdsinin içinde.Bana lazım olmadığı için fazla bi bilgim yok.