Vista ram makalesi

HPQ-User
28-04-2009, 23:38   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

nemo01 sormuş:
Selam arkadaşalar linkte vista ve ram ile yazıyı yazan arkadaş çok iyi yazmış. Asıl merak ettiğim bu linteki ramin boş görünsün yazısı bu Kayıt defteri ile aynı uygulamayı yaparsam herhangi bir dez avantajı olur mu bilgisayarda. Bu anahtarı yaparsam nasıl bir avantajı yada dezavantajı olur.

ilgili link:

ilgili yazı:
Selçuk İslamoğlu

“Ben yine de sinir oldum, performans arttırmak istemiyorum, sadece RAM’im boş gözüksün, inat değil mi?” diyen varsa, Kayıt defterinden HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ Session Manager \ Memory Management \ PrefetchParameters içindeki Enable SuperFetch anahtarındaki değeri 0 yapabilirler. Kayıt defterinizi eğer bilmiyorsanız, karıştırmanızı önermiyorum.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
Vista sp1

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; en-US) AppleWebKit/525.19 (KHTML, like Gecko) Chrome/1.0.154.59 Safari/525.19

Süleyman.
28-04-2009, 23:44   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Bu anahtarda değişiklik yaparsanız performans kaybınız olur. O yazıda denmiş zaten:
“Ben yine de sinir oldum, performans arttırmak istemiyorum, sadece RAM’im boş gözüksün, inat değil mi?”
Bence kayıt defterindeki bu değere dokunmayın.

Fattur
29-04-2009, 00:12   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Böylelikle uygulama çalıştırma zamanları, XP gibi sabit diskinizden okumadığı için XP’ye göre saniyelerce daha hızlı oluyor ve program çalışırken dahi, gerekli kütüphanlerini RAM’den sağlıyor.

işte bunun aksi olur.Sık Kullandığınız Programlar ilk açılışta yavaşlar..

nonpasaran
29-04-2009, 00:59   |  #4  
nonpasaran avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,216 mesaj

bununla ilgili burayı okuyabilirsin