Vista SP2'den Sonra Oluşan Müthiş Sorun (Yardım!)

My Emo
08-07-2009, 09:40   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
62 mesaj

Arkadaşlar SP2 yükledikten sonra "Donanımı Güvenle Kaldır'da ekran kartı da gözüküyor. Bu sorunu nasıl çözerim?
Fotoya bakıp daha iyi görebilirsiniz:
[URL=http://www.yukleresim.com/][/URL]

Son Düzenleme: My Emo ~ 08 Temmuz 2009 09:40
elektrobeyin
08-07-2009, 09:46   |  #2  
Yıllanmış Üye
320 mesaj

Ekran kartının en son çıkan sürücülerini yüklemeyi dene.

My Emo
08-07-2009, 09:47   |  #3  
OP Üye
62 mesaj
Alıntı: elektrobeyin  
Ekran kartının en son çıkan sürücülerini yüklemeyi dene.

Kendi sitesinden mi indireceğim?
Çünkü "Windows Update" ekran kartını güncelleştirmişti.

My Emo
08-07-2009, 11:16   |  #4  
OP Üye
62 mesaj

ATI'nin sitesine girip sadece driver'i indirdim ve kurdum (Catalyst Control Center vs. yüklemedim, sadece driver). Fakat sorunum hâlâ devam ediyor.

Birileri yardım etsin lütfen.

Son Düzenleme: My Emo ~ 08 Temmuz 2009 11:17
uGuR.uK
08-07-2009, 13:22   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj
Alıntı: My Emo  
ATI'nin sitesine girip sadece driver'i indirdim ve kurdum (Catalyst Control Center vs. yüklemedim, sadece driver). Fakat sorunum hâlâ devam ediyor.

Birileri yardım etsin lütfen.

sürücüleri direk üstüne kurmaktansa varolanların hepsini komple kaldır, sistemi yeniden başlat ve windows o donanımı bulduğunda otomatik sürücü yüklemesi çıkar(yine win. update üzerinden) onu iptal edip direk senin indirdiğini yüklemeyi dene.

My Emo
08-07-2009, 14:03   |  #6  
OP Üye
62 mesaj
Alıntı: uGuR.uK  
sürücüleri direk üstüne kurmaktansa varolanların hepsini komple kaldır, sistemi yeniden başlat ve windows o donanımı bulduğunda otomatik sürücü yüklemesi çıkar(yine win. update üzerinden) onu iptal edip direk senin indirdiğini yüklemeyi dene.
Bu yöntem de işe yaramadı. Yalnız bir şey dikkatimi çekti. Windows Update, ekran kartımın modelini X1300 olarak görürken yazılımın driver'ini kendi sitesinden indirdiğim dosyadan kurduğumda ise X1550 oluyor.

Böyle bir sorunla karşılaşan başka kimse yoktur sanırım. Hard disklerde bu sorunun yaşandığını gördüm de ekran kartlarında bu sorun ilk kez başıma geliyor.

tolter
08-07-2009, 14:18   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,603 mesaj

birini silersen belki çözülebilir 2 sini de kaldıra bilirsin sistem yine çalışır problem çıkarsa sitesinden son sürümü çekebilirsin

uGuR.uK
08-07-2009, 14:20   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

"secondary" yazanı kaldırmayı deneyebilirsin. zaten onun orda olması donanıma bi zarar vermez, kaldır diyince kasadan fırlatıp atmıyor en nihayetinde, devredışı bırakır donanımı. tabi ekran kartı çalışmadan görüntü gelmez oda ayrıGülümseme. ama bir sonraki başlatmada veya olmazsada daha bios ekranındayken "f8" ile sistem açılış menüsünden "en son iyi yapılandırma" komutuyula sistem geri yükleme yaparaktan tekrar çalıştırılabilir.

My Emo
08-07-2009, 14:35   |  #9  
OP Üye
62 mesaj

"Secondary" yazanı ancak Güvenli Mod'ta görebiliyorum. Bilgisayarı Güvenli Mod'ta başlatıp kaldırdım fakat bir sonraki açılışta otomatikmen tekrar yükledi. Bu sefer de devre dışı bırakmayı denedim. Devre dışı bıraktıktan sonra  "Donanımı Güvenle Kaldır" bölümünde sadece bir seçenek kaldı. Yani sorunum çözülmüyor.

(Güvenli Mod'ta, "Donanımı Güvenle Kaldır" bölümünde ekran kartı gözükmüyor. Sadece normal başlangıçta bu sorunla karşılaşıyorum.)

Son Düzenleme: My Emo ~ 08 Temmuz 2009 14:36
My Emo
08-07-2009, 15:24   |  #10  
OP Üye
62 mesaj

Demin başka bir bilgisayarın ekran kartını söküp (farklı marka) bu bilgisayara taktım. Açılışta yine aynı sorunu yaşadım. "Donanımı Güvenle Kaldır" bölümünde ekran kartı gözüktü. Bu sorun SP2'yi yükledikten sonra ortaya çıktı. Dün bu sorun oluştuğu için format da çekmiştim (hatta 3 kez) fakat her defasında aynı sorunla karşılaştım. Vista'nın normal kurulumunda bu sorun yok, hatta SP1'i kurduktan sonra da bu sorun yok. SP2'yi kurduktan sonra ortaya çıkıyor.
Delirtti beni bu sorun. Yardım lütfen!