vista sp2 directx9 sorunu lütfen bakın

ahmetkürkçü
29-07-2009, 00:45   |  #1  
ahmetkürkçü avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
809 mesaj

kaç gündür uğraşıyorum hem vistada hem de win7 de directx 9 kuruyorum herşey normal internetten dosyaları indiriyor kurulum tamamlandı kullanıma hazır diyor fakat dxdiag.exe den baktığımda dx9 görünmüyor win7 de dx11 vistada dx10 yazıyor everest pcwizard denedim hepsinde aynı durum ayrıca system32 dll dosyalarında dx9 dosyaları bulunuyor. bu durum karşısındaki öneri ve çözümleriniz nelerdir arkadaşlar...

Mustafa@PC
29-07-2009, 00:57   |  #2  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Siz directx 9 kurduğunuzda işletim sistemi ile geln directx sürümü silinmiyor. Sadece directx 9'u daha güncel olarak kullanıyorsunuz. Zaten dxdiag dediğiniz dosyada system32 klasöründen çalıştığından default directx sürümünü gösteriyor.

ahmetkürkçü
29-07-2009, 01:19   |  #3  
ahmetkürkçü avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
809 mesaj
Alıntı: Mustafa@PC  
Siz directx 9 kurduğunuzda işletim sistemi ile geln directx sürümü silinmiyor. Sadece directx 9'u daha güncel olarak kullanıyorsunuz. Zaten dxdiag dediğiniz dosyada system32 klasöründen çalıştığından default directx sürümünü gösteriyor.
peki arkadaşım şimdi ben daha önce xp de kullandım opengl li oyunlar half lfe da vista ve win7 de xpden daha fazla fps alıyordum daha rahat oynuyordum fakat half life da d3d modunu seçtiğimde win7 de ve vistada kasılma oluyo xp de olmuyo bu durumu araştırdım vistada dx10 olduğundandır dediler vistada dx9 yükledim fakat durum yine aynı ne yapacağımı bilmiyorum..kafam çok karıştı