Vista SPK 2 Ses ve Webcam Sorunu...

senkop
15-09-2009, 12:36   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Arkadaşlar merhaba.
Yaklaşık 2 hafta önce aldığım dizüstü bilgisayarımda vista spk 2 güncellemesi yaptıktan sonra webcam çalışmadı ve bilgisayardan ses gelmedi.Bende mecburen geri yükleme yapıp spk 1 e geri döndüm.Sonra yüklemede sorun yaşamış olabileceğimi düşünerek tekrar denedim spk 2 yüklendi fakat yine aynı sorunla karşılaştım.Aygıt yöneticisinden baktım donanımların sorunsuz çalıştığını söylüyor, sürücülerini güncelleyim dedim zaten güncel olduğunu söylüyor.Ne yapmalıyım önerilerinizi bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.

OSMAN BAĞÇEVAN
15-09-2009, 14:46   |  #2  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

ses sürücünüzü tamamen bilgisayarınızdan kaldırın ..
sonra da

bu linkte ki uygun sürücüyü indirin ve kurun..bilgisayarı yeniden başlattıntan sonra ses gelecektir..

webcam sürücüsünü de silip , tekrar yüklemeyi deneyin ..

senkop
16-09-2009, 16:35   |  #3  
OP Taze Üye
7 mesaj

Bilgisayarı kullanmam gerektiği için sp1 e tekrar dönmek zorunda kaldım.Sp2 paketini indiriyorum.Dediğiniz gibi tekrar deneyeceğim.Sonucu da burdan paylaşacağım.
Bu arada donanımları kaldırıp tekrar yüklemiştim (donanım değişikliklerini tara şeklinde) sürücüleri otomatik yüklemişti.Bu da işe yaramamıştı.Belirteyim dedim.
İlk fırsatta döneceğim.

senkop
16-09-2009, 19:07   |  #4  
OP Taze Üye
7 mesaj

SP2 yi yükledim ve 3. kez aynı sorunu görmüş oldum =) ama dediğiniz yolu izleyerek sorunu hallettim.Yalnız ben sürücüleri hp nin sitesinden indirdim.Yardımınız için teşekkür ediyorum.
Sonuç gayet başarılı =))