Vista Ultimate Takılma-Donma Yardım

Halil Mollaoğlu
04-10-2008, 13:52   |  #26  
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 0
373 mesaj

Vista DVD'sini arkadaşımdan kopyalarak kurdum demişsin. burada kopyalama ile kasettiğin hangisi:

1. birebir kopyalama mı? (DVD'den DVD'ye yahut DVD-imajından)

2. herhangi bir klasöre DVD içeriğini kopyala / yapıştır yapıp, sonra DVD'ye yazarak mı?

eğer ikincisi ise sorunun bundan kaynaklanıyor olabilir. birincisi ise Vista kurulum DVD'si ile ilgili bir sorun yok.

sorunun ekran kartı veya sabit diskten kaynaklandığını düşünüyorum. anakart ve ekran kartı sürücülerinin en son sürümlerini kullanmaya dikkat ediyor musun?

Son Düzenleme: Halil Mollaoğlu ~ 04 Ekim 2008 13:52
deep16
04-10-2008, 16:52   |  #27  
Taze Üye
2 mesaj

M2A-VM
amd 5600-
kıngston 2gb 800mhz-
segate 250 gb hdd-
sapphıre hd3650 256mb ddr3
asus ta serıes (peak 400wat) 350 wat kasa
vista ultimete orjınal

düşük kapasiteli oyunlardan atma, crysıs orta ayarlarda yavaş ve bır süre sonra takılmalar renklerde bellı belırsız değişmeler , masa ustunde donma ve bir kerede anakarttan sürekli kesiksiz biiiiiiiib sesi geldi pc kapattım. bence %99 bunlara anakart sebep. güncelleme falan ne varsa yaptım bir türlü işlemci ram ve akran kartının stabil performans olarak gercek zevkıne ermiş diilim. artık tek bir carem var bana göre oda anakartımı değiştirip bu ızdıraptan kurtulmak. Ssizce elımdeki bu kasa cpu ram ve ekran kartını maksimum performansta kullanabılecegim en iyi tartışmasız ANAKARTI nedir ? benim aklımda gigabayt var. walla tecrübe sahibi konuya hakim olanlardan yardım dileniyorum. ben yapim şimdi ?

black_flood
04-10-2008, 19:35   |  #28  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

bu senin ekran kartı sanırım arızalı arkadaşım.ekran kartı test yazılımları ile test etmende fayda var birde ekran kartının 2 modeli mevcut bir pasif soğutmalı 2 fanlı olanı eğer sende pasif soğutmalı olanı varsa zaten crysis oyununu açmayı düşünmen bile hata tamamen vgaya yük bindiren bir oyun sözde 8600 ge-force fanlı vga var bende sabahtan akşama kadar durmadan crysis açık kalırsa ısıdan dolayı takılma yaşıyorum.anakarta gelince ati çipsetli ve atheros diye bir etherneti mevcut yanlış hatırlamıyorsam.bu ethernet kartı tam bir problem tamamen biostan kapatıp sürücüsünü kaldırmadan vista ortamında hep sorun yaşatıyor.
harici bir ethernet ilavesi ile sorun düzelir eğer dediğim gibi ati çipsetli ise anakart.xp ortamında bu sorunları zaten yaşamıyorsundur.ama yüksek ağırlıklı ekran kartında sorun var senin anakartın o verdiği anormal hatalarda yakın zamanda bios sorunları yaşatabileceğinin habercisi vga arızalı değil ise.
alternatif olarak asusun dx10 yeni ati çipsetli anakartlarını öneririm açmadığı oyun yok. 96dolar+ kdv civarıda fiyatı var.

deep16
05-10-2008, 07:49   |  #29  
Taze Üye
2 mesaj

ekran kartım fanlı ekran kartında sorun oldugunu sanmıyorum. ben crysıs oynacagımdan almadım zaten bu kartı ama genelde bu kartla crysıs orta ayarlarda akıcı bir şekılde takılmadan oynandıgını yazıp soluyor herkes. gerek forumlarda gerekse bırebır görüştüğüm kişiler. ki ben crysis ı daha 10 dakka oynamadan başlıyor sapıtmaya zaten  fps düşük oluyo oyuna gırdıgım andan ıtıbaren. asus onermişsin wala ben ben bu saatten sonra asusa tövbe ettim artık. m2avm kesinlikle ne işlmcimin ne ne ram larımın nede akran kartının gerçek performans değerlerini wereceğinede ınanmıyorum kart sorunlu omasa bile. tabi bunu geç fark ettim.zaten bu sıstemi toplarken 1 anakart 2 güç kaynagında hata yaptım. ama güç kaynagının en azından gercek 350w oldunu bi cok yerden arastırdım ve okudum. benım kullanıcam sisteme yeterlı dıye düşünüyorum. ekran kartını 2600 pro alıcaktım fazla güç çektiği için 3650 almıştım.anakartı değiştirirsem daha iyi bir performans alacağımı düşünüyorum 150$ gozden cıkardım asustan başka bir kart onerisi olanların cvplarını bekiliyorum. biraz araştırdım bu ikisi iyi gibi geldi ama güç kaynağım yetermi bunlara onu bilmiyorum Gigabyte

GIGABYTE GA-MA790X-DS4

GIGABYTE GA-MA78G-DS3H AMD 780G

Son Düzenleme: deep16 ~ 05 Ekim 2008 08:29