vista uzmanları çok acil yardım lütfen

blu-ray
11-09-2007, 20:21   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

arkadaşlar ben vista kuracam ama başlangıçta ön yükleme için bir tuşa basın yazısı çıkmıyor direk sisteme geçiyor.bios tan birincil sürücüyü dvd rw seçtim buna rağmen önyükleme için bir tuşa basın yazısı çıkmıyor dvd im de çizik falan yok tertemiz sıfır dvd.xp cd sini taktım denedim xp cd si çalışıyor.nasıl iştir anlamadım böyle saçma bir iş olurmu.microsoft un sitesinden de baktım bu soruna oradakilerin hepsi benim söylediklerimin ötesine gidemiyor sorunuma yanıt orda yok.yardımcı olusanız sevinirim sabahtan beri yeni vista sistemime yeni kuracağım programları falan aldım çok uğraştım yeni sistem kuracam diye sevindim.eve geldim sistemi kuracam olmuyor.yani anlayacağınız büyük bir hayal kırıklığı.lütfen anlayan varsa yardım etsin.şimdiden teşekkürler.

uGuR.uK
11-09-2007, 20:43   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

orjinal deilse DVD'in cevabı basit, kopyasını yapanlar boot ozelligini dvd'ye yerlestirmemisler. yok orjinal olduu halde boleyse, baska bi pc'de dene olmassa gotur aldıgın yere degistirirler...

blu-ray
11-09-2007, 20:51   |  #3  
OP Taze Üye
10 mesaj
elazigli
orjinal deilse DVD'in cevabı basit, kopyasını yapanlar boot ozelligini dvd'ye yerlestirmemisler. yok orjinal olduu halde boleyse, baska bi pc'de dene olmassa gotur aldıgın yere degistirirler...
dostum saol ama ben eskidende bu orjinal olmayan dvd ile vistayı kurabiliyordum şimdi böyle bir sorun oluştu bu neden olabilir önerilerinizi bekliyorum...

uGuR.uK
11-09-2007, 20:57   |  #4  
Yıllanmış Üye
8,316 mesaj

eskiden saglamdı yani, hmmmm........
bak sen bi o dvd'yi baska pc'de dene, bu sekilde hic diilse biseyden kesin emin olabiliriz: DVD'in ya bozuk yada diil. Bundan sora dvd bozuksa zaten sorunu cozeris, ama diilse dvd'yi taktıgın sürücünde bisiler olmus olabilir DVD'nin boot sektörünü okuyamamısına neden olan...

blu-ray
11-09-2007, 21:37   |  #5  
OP Taze Üye
10 mesaj
elazigli
eskiden saglamdı yani, hmmmm........
bak sen bi o dvd'yi baska pc'de dene, bu sekilde hic diilse biseyden kesin emin olabiliriz: DVD'in ya bozuk yada diil. Bundan sora dvd bozuksa zaten sorunu cozeris, ama diilse dvd'yi taktıgın sürücünde bisiler olmus olabilir DVD'nin boot sektörünü okuyamamısına neden olan...
saol kardeş dvd yi yarın başka pc de denicem bakalım.

uGuR.uK
13-09-2007, 12:32   |  #6  
Yıllanmış Üye
8,316 mesaj

dene bakalım...

PcMaKeR
16-09-2007, 00:37   |  #7  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

bios ayarlarını sıfırla kaydet tekrar biosa gir ve boot özelliğini cdrom yap. birde böyle dene.