Vistada disk bölme sorunu....

gnoXis
18-08-2009, 15:48   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Arkadaşlar dün yeni bir loptopaldım.. Hdd tek parça ve 500 gb. Bunu bölmek istedim nette birazaraştırma yapınca vistanın kendi içinde yapıldığını gördüm...resimlerde anlatılanların aynısını yaptım ama sonuç yok....
Bölümleri ayarlayıp formatladıktan sonra bilgisayarımda gözüküyor...Disk yönetimi kısmında ise matıksal sürücü olarak karşıma çıkıyor....
Amaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
bilgisayarı yeniden başlatınca bölümlerin hepsi kayboldu... tekrar diskyönetimi konsoluna girince benim ayırdığım matıksal sürücüler sağlameisa yapılandırması olarak görünüyor. onlara ulaşım sağlayamadım... vebunlar bilgisayarımda da GÖZÜKMÜYOR....
Neyse diskpart uygulamasını öğrendim bu görünmeyen eisayapılandırmalarını c'ye tekrar ekledim. belki hata yapmışımdır diye...şimdi tekrar deneme için küçük bir birim ayırdım ama sonuş yine aynı...resimde de koydum zaten....

http://img5.imageshack.us/i/denemebiriki.jpg/

Daha ilk günden vistadan soğudum ya... şeytan xp kur xp kur diye fısıldıyor.....
Bana yardım edin lütfen....

Mustafa@PC
18-08-2009, 15:54   |  #2  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

https://www.chip.com.tr/blog/nonp ... isk-bolme_2330.html

Disk bölme işlemini burda yazanlar gibi yaptınız değil mi ?

gnoXis
18-08-2009, 15:57   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

Evet aynısı yaptım... bilsisayarımda hdd bölümleri gözüküyordu hatta birisine müzik yüklemiştim ama bilgisayarı yeniden başlatınca o bölümlerin hepsi yok oldu... sadece disk yönetimi kısımında görülüyorlar...

Mustafa@PC
18-08-2009, 16:03   |  #4  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
13,125 mesaj

Ghost yada benzeri bir program kullanıyor musunuz ?

gnoXis
18-08-2009, 16:16   |  #5  
OP Taze Üye
3 mesaj

hayır. bilgisayarı daha yeni aldım üzerine hiç bir program yüklemedim. Program yüklemeden böleyim dedim ama malumunuz bu durumla karşı karşıya kaldım...

Son Düzenleme: gnoXis ~ 18 Ağustos 2009 16:17
OSMAN BAĞÇEVAN
19-08-2009, 19:38   |  #6  
Denetmen
6,606 mesaj

bu sorunla kim bilir kaç saat uğraştın  : )

bu sorunla uğraşıcağına windows 7 yi dvd ye çekip ya da usb ye atıp yüklerken diskleri bölme işlemince dikslerini bölseydin daha kısa sürmez miydi  ki  ,, bilgilerinize ....