vistada msn sorunu

amedun_ziya
26-04-2007, 01:20   |  #1  
amedun_ziya avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
442 mesaj

mrb
ben ultimate kullanıyorum.msn de görüntülü görüşmem aksıyo.sorun şu sesim ve görüntüm gidiyo,görüntü geliyo fakat ses gelmiyo.yardım edenlere şimdiden teşekkürUtanma

Relics
26-04-2007, 09:46   |  #2  
Taze Üye
6 mesaj

Merhaba.Sorun Msn deki ses ayarlarından kaynaklanıyor. Ses ve Görüntü kurulumunda 1. adımda kullanmak istediğimiz hoparlör yada kulaklığı seçerken seçenekler 2 adet geliyor. biri digital output diğeri Hoparlör.bu kısımda default olarak digital output geliyor.  bu seçeneği hoparlörlere almak gerekiyor. bu şekilde sorunu çözebilirsin. çünkü aynı problemi bende yaşamıştım.

amedun_ziya
26-04-2007, 10:17   |  #3  
amedun_ziya avatarı
OP Yıllanmış Üye
442 mesaj

benim ses kartım realtek.kurulum yaparken realtek audio ve digital diye iki seçenek çıkıyo(bide usb c-media çıkıyo,bu pc hoparlörleri),ben audio yu seçiyorum,kulaklık kutucuğunu işaretliyorum,ses çal diyorum,çalıyo,sonraki adım zaten mikrofon ayarı;bunda sorun yok.

PcMaKeR
26-04-2007, 10:31   |  #4  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

bende de war aynı sorun realtek yapıyor sanırım onu. çözemedim yada msn nin sorunu. Bakalım ms belki msn nin bir üst versiyonunu çıkarınca düzelir.

amedun_ziya
27-04-2007, 01:27   |  #5  
amedun_ziya avatarı
OP Yıllanmış Üye
442 mesaj

ana kartım ECS P4m800-pro-m.vista driver bulamayınca kurmadım.böylece kullanıyorum.acaba bundan yaparmi.eğer yapar diyorsanız,birde bu anakartın vista driverini nerden bulabileceğimi söyleye bilirseniz:)

Relics
27-04-2007, 14:25   |  #6  
Taze Üye
6 mesaj

Anakartın ses driverinin vista yazılımınıda yüklemelisin. High Definition ses kartlarını Vista High Definition sürücü olarak kendisi bulup yüklüyor. Oysaki durum böyle olduğunda ses çıkmasına rağmen Msn ve bunun gibi sesi ve mikrofonu etkin kullanan yazılımlarda Pc'de resetleme v.b problemler yaşanabiliyor.Benim sorun yaşadığım anakart MSI P4M900M2 idi.Ses kartı(onboard) Realtek high Definition 6 kanal ses çıkışlı. Ses ve görüntü kurulumundaki default gelen bölümleri kontrol etmeniz gerekiyor 1.adımda özellikle. Örneğin ilk sırada olması gereken yer=>Realtek high Definition(Hoparlör).bu seçenek ikinci sekmede kalıyordu. Ayrıca Anakartın marka ve modelini söylersen yardımcı olmaya çalışırım. Şayet ses driverı Realtek ise Vista software ve driver linkini verebilirim.

Relics
27-04-2007, 14:30   |  #7  
Taze Üye
6 mesaj

Onboard ses kartı Realtek high Definition ise Bu linke tıklayarak driveri güncellemelisin.Bir de bu şekilde dene bakalım.
Link: http://global.msi.com.tw/index.p ... t_no=1&prod_no=1123

amedun_ziya
28-04-2007, 00:43   |  #8  
amedun_ziya avatarı
OP Yıllanmış Üye
442 mesaj

ses kartım realtek ama high definition değil.ana kartım ise ECS...

Son Düzenleme: amedun_ziya ~ 20 Ekim 2007 21:21
bilgisayardananlar
24-09-2007, 11:45   |  #9  
Taze Üye
2 mesaj

ya lütfen yardım edin çözenler varsa eger aynı sorunlar bendede var kafayı yiceeem artık yaklasık 2 aydır aynı sorun var denetim masasından bu sorunu çözenler yardımcı olsun lütfeeeen

kapukaya
20-10-2007, 13:02   |  #10  
Taze Üye
2 mesaj

Selamlar,
Lisanslı Vista Ultimate kullanmaya başladım, durum ve sorun şöyle;
Mikrofon ve kamera aynı anda açıkken,
1- Karşı tarafa sesim gidiyor.
2- Karşı tarafa görüntüm gidiyor.
3- Karşı tarafın görüntüsü bana ulaşıyor fakat sesi gelmiyor.

Bu sorunu sadece msn de yaşıyorum.
Görüşlerinizi rica ediyorum, teşekkür ederim

kapukaya
28-10-2007, 00:22   |  #11  
Taze Üye
2 mesaj

Arkadaşlar herkeste olduğu gibi bendede bu sorun vardı ve ben bu sorunu sonunda çözdüm. Benim ses kartım realtek AC97 Audio idi.İnternetten  bunun vistaya uyumlu driveri nı indirip kurduğumda sorun çözüldü.Sizde ses kartınızın modelini googleden aratıp vista için uygun driveri ni güncellerseniz sorun çözülecektir.Sağlıcakla kalın..

amege2
02-03-2008, 11:30   |  #12  
Taze Üye
1 mesaj

sorununu burdaki adres çözebilirsin..çözüm bizzat bana ait olup baska sitelerde yayınlanmasına müsade edilmektedir ama emeğimizin hakkını vermek şartı ile...

linkkk : http://www.cehennem.org/vistada- ... usma-sorunu-cozuldu