Vista<Wi-Fi>Xp

BlackStar32
24-07-2008, 10:47   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
49 mesaj

Windows vista makinadan xp ye wireless internet bağlamaya çalışıyorum, xp üzerinden wep i falan denedim olmadı, ethernet kartı için gelen programı yükledim orjinal sitesinden yalnız bana bikaç bilgi lazım.
Eğer bilen biri varsa yazarsa sevinirim; vistada, geçici bilgisayarlar arası kablosuz bağlantıda, wpa2-kişisel güvenlik modunda ve aes şifreleme türünde kurulan ağ hakkında daha geniş bilgi gerekiyor.
Bu wpa-psk mı, ieee-802.1x mi, yoksa eap cisco leap ya da eap mı ve daha fazla ayrıntı gerekiyor, çok fazla ihtimal var deneyemedim.
ThinkVantage programını bilen biri varsa ya da başka bi çözüm önerisi olan varsa şimdiden teşekkürler.
İntel pro/wireless 3945ABG xpde olan kart,
broadcom 802.11g vistadaki kart.
2 makinada da vista varken tıkır tıkır çalışıyolardı, saygılar..

Son Düzenleme: BlackStar32 ~ 24 Temmuz 2008 10:47
Fattur
28-07-2008, 18:48   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

onu bende denedim ama olmuyor galiba.
Anca kablosuz ağ bağlantısı(geçici) kurabilirsin oda sadece dosya aktarımlarında ve lan üzerinden yapılan işlemlerde işe yarıyor
eğer bilen varsa bana söylesin

Fatih_ARMAĞAN
29-07-2008, 00:23   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj

XP ye SP3 yüklerseniz sorununuzun düzelme olasığı yüksek...

BlackStar32
29-07-2008, 04:37   |  #4  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
49 mesaj

Thinkvantage programını yüklemeden önce her şeyi denedim olmadı, thinkvantageyi yükledim, yine o program üzerinden elimden geldiği kadar her kombinasyonu denedim yine bağlanmadı, bu sefer thinkvantageyi devredışı bırakıp, aq bağlantılarını windows üstlenince ilginç bi şekilde bağlandı.Şu an internete giriyo o makina, yalnız bi garipliği var, ne yaptıysam yaptım sürekli o makina ağ yöneticisi olarak görünüyo, hem vista olan makinalarda, hem kendi üzerinde, vistalarda ağı ondan önce kursam da bişey değişmiyo, neyse ay başında sp3 ü yüklerim, kota dolu :), teşekkürler..