Vistayı Etkinleştirme

dostca
01-08-2008, 12:11   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
175 mesaj

Vista Home Basic kullanıyorum Format atıp şimdiye kadar 2 defa etkinleştirdim Vistanın etkinleştirilmesinde bir sınır varmı yani kaç defa etkinleştirilebiliyor.Bildiğim kadarıyla XP de net üzerinden 3 defa geri kalanları telefonla yapılıyor biliyorum.Vistada etkinleştirme sayısında  bir sınır var mı?

Banned
01-08-2008, 12:34   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 1
325 mesaj

Vista'da tekrar kurulumda herhangi bir etkinleştirme sınırı olmadığı gibi 120 günlük kullanımdan sonra telefon üzerinden etkinleştirme şansınız da var...

Son Düzenleme: n/a ~ 01 Ağustos 2008 12:35
Kapalı Hesap (34907)
03-08-2008, 10:27   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 5
1,440 mesaj

Windows Vista'yı perakende (kutulu ürün) olarak satın aldıysanız, ilk beş etkinleştirmenizde Internet üzerinden etkinleştirebilirsiniz. Sonraki etkinleştirme işlemlerinin telefonla gerçekleştirilmesi gerekir.
aynı anda tek bir bilgisayarda kullanabilir.etkinleştirebilirsiniz Windows Vista'yı ilk bilgisayardan kaldırıp başka bir bilgisayara yüklemeyide seçebilirsiniz. Bu durumda, Windows'un ilgili kopyasını yeni bilgisayarda yeniden etkinleştirmeniz gerekir.

Windows Vista bir bilgisayara önceden yüklenmiş olarak geldiyse,( Oem )yazılımdır yalnızca O bilgisayarda kullanılabilir.
önemli donanım değişiklikleri yapılmadığı takdirde, yeniden yükleme işleminde etkinleştirme gerektirir.sınır yoktur farklı bir yol izlemeyiniz.,

Bilgiler paylaştıkca çoğalır...

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (81596) ~ 03 Ağustos 2008 10:29
dostca
03-08-2008, 11:01   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
175 mesaj
suat666
Windows Vista'yı perakende (kutulu ürün) olarak satın aldıysanız, ilk beş etkinleştirmenizde Internet üzerinden etkinleştirebilirsiniz. Sonraki etkinleştirme işlemlerinin telefonla gerçekleştirilmesi gerekir.
aynı anda tek bir bilgisayarda kullanabilir.etkinleştirebilirsiniz Windows Vista'yı ilk bilgisayardan kaldırıp başka bir bilgisayara yüklemeyide seçebilirsiniz. Bu durumda, Windows'un ilgili kopyasını yeni bilgisayarda yeniden etkinleştirmeniz gerekir.

Windows Vista bir bilgisayara önceden yüklenmiş olarak geldiyse,( Oem )yazılımdır yalnızca O bilgisayarda kullanılabilir.
önemli donanım değişiklikleri yapılmadığı takdirde, yeniden yükleme işleminde etkinleştirme gerektirir.sınır yoktur farklı bir yol izlemeyiniz.,

Bilgiler paylaştıkca çoğalır...

Öncelikle Teşekkür ederim.
Vistayı bir Arkadaşım kutulu ürün olarak verdi bir sefer kurup etkinleştirdiğini söyledi kendi donanımı iyi olduğundan Home Premium a geçmeyi istedi Home Premium aldı Bende ilk kez kurdum gerçekten ürün anahtarı doğrumu diye etkinleştirdim sonra donanımsal problemler çıktı bunları çözdükten sonra tekrar kurup etkinleştirdim böylece 2 defa etkinleştirme yapmış oldum.
Bundan sonraki formatlarda 3 hakkım mı kalmış oluyor yada 5 den fazla hakkım varmı? sınır olarak bunu kastettim ona göre haraket etmem gerektiğinden böyle bir soru sordum

Kapalı Hesap (34907)
03-08-2008, 11:08   |  #5  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 5
1,440 mesaj

5 'e kadar internetten Sonraki etkinleştirme işlemlerinin telefonla gerçekleştirilmesi gerekir.

dostca
03-08-2008, 16:12   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
175 mesaj
suat666
5 'e kadar internetten Sonraki etkinleştirme işlemlerinin telefonla gerçekleştirilmesi gerekir.
Donanımla ilgili değişiklik yapmadığım takdirde etkinleştirmede sınır yok zaten donanımla ilgili hiç bir değişiklik yapmayı düşünmüyorum.Acaba bu donanım değişikliği Vista yüklü gelen pc ler içinmi geçerli yoksa Kutulu Ürün alıp kurduğumuz toplama pc ler için de geçerlimi.
2 defa yaptığım etkinleştirme sırasında Windows ürün anahtarı bilgisayarımın donanım bilgileriyle sanırım eşleşmiştir  5 den fazlası sorun yaratırmı.
Bunu anlayabilmem için tabiki format atmam gerekir şu an formatlık bir durum yok yada bu sınırı anlamanın bir yolu varmı.
İleride etkinleştirmeyle ilgili sorun yaşarsam Vistayı şimdiden bırakmak istiyorum.Telefonla Microsftla ilgili geçmişte çok sorunlar yaşadım tekrar karşı karşıya gelmek istemediğimden bu konuyu açıp yardım almak istedim.