vistayı xpye dönüştürmek istiyorum

aikidokid
11-02-2009, 01:50   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

arkadaşlar şimdi vistayı kullanıyorum ama hiç memnun değilim xpye çevirmek istiyorum fakat driver sürücüleri ve pcnin gerekli programları tek dvdde oda vistayı kurarken hepsini bir yüklüyor ben xpyi kurarsam o programlara nasıl ulaşablirim?

not:toshibanın satellite dizüstü serisini kullanıyorum.

ufuk_35
11-02-2009, 03:56   |  #2  
Yıllanmış Üye
800 mesaj

http://www.csd.toshiba.com/cgi-bin/tais/support/jsp/home.jsp#

den download bölümünden seç modelini. Modeli yazmadığın için bakamadım Xp driver ları var mı.

Ben de asus u çevirdim Xp ye. Biraz uğraşmıştım, ama kolay iş.

D o ğ a n
11-02-2009, 14:36   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
534 mesaj

http://eu.computers.toshiba-euro ... ad_drivers_bios.jsp

Bu adreste bilgisayarın için gerekli olan tüm yazılım ve sürücüleri bulabilirsin. Windows XP, Windows Vista 32 Bit ve 64 Bit sürücü ve yazılımları bulunmakta. Önerim; format atmadan önce gerekli şeyleri indirip CD'ye yedeklemen. Sonra XP'yi kurup sürücüleri ve yazılımları kurman.

Bu arada, XP kurulumuna geçebilmen için XP CD'sine SATA disk sürücülerini entegre etmen gerekiyor. Bunun için İnternet'ten SATA disk sürücülerini indirip nLite yazılımı ile entegreyi yapman gerekiyor.

aikidokid
11-02-2009, 19:16   |  #4  
OP Taze Üye
7 mesaj

garantide toshiba A100-036 diye geçiyor

NewAge24
13-02-2009, 04:21   |  #5  
NewAge24 avatarı
Yıllanmış Üye
140 mesaj

Arkadaşların dediklerine katılıyorum oncelikle bende Toshiba Satellite L40 kullanıyorum Vistadan Xp ye geçmek pekde kolay olmamıştı oncelikle A100 < modeline uygun Xp Türkçe Driverlarını bul hazırla. Ardından Format atacağın Xp cdsinde mutlaka Sata2 driverleri ekli olması lazım  Yada güncel bi Xp Cd'si(sp3)'lü  olabilir  ve xp kurulumuna başlayabilirsin. kolay gelsin...

Banned
15-02-2009, 21:09   |  #6  
Banlandı
558 mesaj
aikidokid
arkadaşlar şimdi vistayı kullanıyorum ama hiç memnun değilim xpye çevirmek istiyorum fakat driver sürücüleri ve pcnin gerekli programları tek dvdde oda vistayı kurarken hepsini bir yüklüyor ben xpyi kurarsam o programlara nasıl ulaşablirim?

not:toshibanın satellite dizüstü serisini kullanıyorum.

hocam senin moralini bozmak istemem ama bende asus f3sr nootbook var bende senin yaptığını yaptım vistadan xp ye feçtim driverları indirdim yükledim nete giremedim ekran kartı düzgün çalışmadı problemin bini bir para.

bence helede nootbookta vistadan xp ye geçme pcin yavaşsa at formatı tekrar vista yükle ayrıca bendede driver cd si vardı ama onun için xp driverları yok sadece vista driverları var cd deki driverlar uymayabilir. ama toshibanın sitesinden uygun driverları indirip kurarım diyorsan o senin meselen bende asusun sitesinden indirdim ama durum yukarıda bahsettiğim gibi oldu bu yüzden tekrar vistaya döndüm.

aikidokid
15-02-2009, 22:31   |  #7  
OP Taze Üye
7 mesaj

ya benim vistadan zorum oyunları çalıştırmıyor ve nete girerken zırt bırt düşüyor hattan, bağlantıyı kes yeni bağlan yapıyorum sürekli.format atacam ama silinmemesi gereken 40 gblık alan war.format dvdside tek dvd olduğu için tam güvenmiyorum atarken.d sürücüsü oluşuturupda oraya atmaya düşündüm ama ya silinirse diyede korkuoyrum

D o ğ a n
15-02-2009, 23:10   |  #8  
Yıllanmış Üye
534 mesaj

Bilgisayarında Partition Magic, Partition Manager gibi bir yazılımla yeni bir bölüm oluştur. Silinmemesini istediğin dosyalarını oraya taşı. Daha sonra da SATA disk sürücülerinin entegre edildiği bir XP CD'si ile C'ye format at. D'ye hiç dokunmadığın sürece D'deki dosyalar zarar görmez ve silinmez.

afillimanyak
15-02-2009, 23:16   |  #9  
Üye
71 mesaj

arkadaşım bence hiç uğraşma sonra başın ağrımasın

aikidokid
16-02-2009, 00:14   |  #10  
OP Taze Üye
7 mesaj
doganogulturk
Bilgisayarında Partition Magic, Partition Manager gibi bir yazılımla yeni bir bölüm oluştur. Silinmemesini istediğin dosyalarını oraya taşı. Daha sonra da SATA disk sürücülerinin entegre edildiği bir XP CD'si ile C'ye format at. D'ye hiç dokunmadığın sürece D'deki dosyalar zarar görmez ve silinmez.
xp yaparken o kolayda vista yaparken nasıl olacak tek dvd ilk günkü gibi herşeyi ile fakat ne war ne yok siliyor benim durumumda olupta deneyen biri olsa kesin birşey yapardım o zmn.şimdi riske girmek istemiyorum 120 tane film yazık olur

D o ğ a n
16-02-2009, 09:50   |  #11  
Yıllanmış Üye
534 mesaj

Önceden de söylemiştim, D'ye dokunmadığın sürece D'deki dosyalar zarar görmez ve silinmez. Yani %0 risk. Ben defalarca format attım bilgisayarıma, eşin, dostun bilgisayarına. Windows XP ile, Windows Vista ile. Hiçbirinde en ufak bir sorun çıkmadı. Çıkmayacağından da eminim. Ama sen bilirsin tabii.

sasirtici
16-02-2009, 11:20   |  #12  
Üye
74 mesaj

valla garantisi varsa dene yoksa deneme bence  3 defa servise verdim ben o yüzden format attim bozuldu xp yükledim bozuldu wista türkce yükledim oda bozuldu
anlican xp babanin eline su bile dökemez bu kazik vista

muro bile demis

lanet olsun bu vista programina

[url][/url]http://www.youtube.com/watch?v=FVbf9tOGwno&eurl=http://www.ogameclub.com/video/10328-adam-vistanin-orjinal-cd-sini-parcaliyo.html

Fattur
16-02-2009, 18:11   |  #13  
Yıllanmış Üye
5,768 mesaj
sasirtici
valla garantisi varsa dene yoksa deneme bence  3 defa servise verdim ben o yüzden format attim bozuldu xp yükledim bozuldu wista türkce yükledim oda bozuldu
anlican xp babanin eline su bile dökemez bu kazik vista

muro bile demis

lanet olsun bu vista programina

[url][/url]http://www.youtube.com/watch?v=FVbf9tOGwno&eurl=http://www.ogameclub.com/video/10328-adam-vistanin-orjinal-cd-sini-parcaliyo.

Hehe.Bu sizin kendi şahsi düşünceniz.Ben yenilikler açık biriyirim.Hem vista hem win7 ikiside çok güzeller.Ayrıca Vista xp den daha iyi bu inkar edilemez bir gerçek.Tabi kullanacak kadar güzel ve güçlü Bir bilgisayarınız olması lazım.Kullanıcı hatalarını OS lara yüklemek moda oldu gibime geliyor..

sasirtici
16-02-2009, 22:32   |  #14  
Üye
74 mesaj
Ufuk_35
http://www.csd.toshiba.com/cgi-bin/tais/support/jsp/home.jsp#

den download bölümünden seç modelini. Modeli yazmadığın için bakamadım Xp driver ları var mı.

Ben de asus u çevirdim Xp ye. Biraz uğraşmıştım, ama kolay iş.

yaw allah askina ufuk35 kardes ne olur o yptigini bir videoya ceksende bizlerede anlatsan bizde kurtulsak bu lanet vistadan birde sen kolay diyorsun yaw benim sormadigim board form kalmadi kimse senin dedigini diyemedi kolay is diyemedi demedi

Son Düzenleme: sasirtici ~ 16 Şubat 2009 22:33