Visual Basic de setup hazirlamak

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
turkmen86
25-05-2005, 14:07   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
67 mesaj

Visual Basicde hazirlamis oldugum programi nasil bir setup haline getirebilirim.

tesekkürler........  hepinize kolaygelsin

SeRBoY_WHiTe
26-05-2005, 13:25   |  #2  
Yıllanmış Üye
390 mesaj

Visual Basic de olusturdugun exe leri, rahatlıkla piyasada bulunan bir cok freeware ve ucretli programla setup file haline getirebilirsin.
Ben C++ Builder 6.0 ile gelen shareware setup hazırlama programını daha once kullandım. İsimi cok rahat goruyordu. Su durumda google a iyi bir basvuru isini gorur!...
Kolay Gelsin!...

Erkulkazim
28-06-2005, 06:52   |  #3  
Üye
Teşekkür Sayısı: 1
96 mesaj

SeRBoY_WHiTe Ya Bu Dediğin Program Başka Bir Bilgisayara Kurulum Yaptığımızda Çalıştıracakmı Acaba?
Çoğu Kur(Setup) Programında Hazırlıyorum Ama Kurulumda Ya Hata Veriyor yada Çalıştırmıyor...
        ((((((------İyibir Kur Programı Bilen Varmı?------))))))

Erkulkazim
22-07-2005, 06:44   |  #4  
Üye
Teşekkür Sayısı: 1
96 mesaj

---Arkadaşlar vbde yaptığımız projelerin kurunu hazırlayıp başka bilgisayarda çalıştırmak istiyorum... VB için Kur Programı bileniniz hiç yokmu yaa?
---
---Koskoca chip dergiside mi yanıt veremiyor?

cursed
01-08-2005, 15:43   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,123 mesaj

Konu hakkında fazla bi bilgim yok ama buu bi dene istersen free bi installer..

hkardelen
14-09-2005, 15:09   |  #6  
Taze Üye
5 mesaj

CEVAP:
Mrb, soruyu soran arkadaşlar cevabını bulabildiler mi bilmiyorum ben cevabımı yazayım.
Visual basicte yaptığımız projeleri yine visual basic kullanarak setup dosyası haline getirebiliriz. Öncelikle setup'ını hazırlamak istediğimiz projeyi açıp daha sonra "Add-Ins" menüsünden "Add-In Manager" başlatılır. Daha sonra listeden "Package and Deployment Wizard" seçilip sağ alttan "loaded/unloaded" ve "load on startup" işaretlenir ve ok butonuna tıklanarak Add-In Manager kapatılır. Sonra "Add-Ins" menüsünden "Package and Deployment Wizard"ı çalıştırabilirsiniz. "Package and Deployment Wizard" ile adım adım ilerleyerek programınızı paketleyebilirsiniz. Bu wizardın adımlarını tek tek burda anlatamam zaten zorlanmayacağınızı düşünüyorum. Eğer bir sorunuz olursa mail göndererek sorabilirsiniz. Çalışmalarınızda başarılar.

HALİDE