Visual Studio 2010 Öğrenci Otomasyonu

Kapalı Hesap (153535)
02-01-2013, 09:51   |  #1  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 27
2,297 mesaj

Visual Studio 2010'da C# dilini ve SQL veritabanını kullanarak çok detaylı olmayan veritabanıyla ilgili ekleme,silme,güncelleme gibi işlemleri içeren bir program hazırladım.Projenin içinde veritabanı dosyası(database klasörü içinde) ve veritabanının tasarım görünümünün görseli var yani veritabanını o dosyadan bakarak da oluşturabilirsiniz.Projeyi sorunsuz olarak çalıştırabilmek için bağlantı cümlesini kendi sunucunuza göre ayarlamayı da unutmayın.Programı kontrol ettim ve herhangi bir hata yok ama yine de gözümden kaçan bir nokta olmuş olabilir.

Link : http://s2.dosya.tc/server24/NoAAuT/Ogrenci-Otomasyon.rar.html

ediptufekciler
02-01-2013, 11:04   |  #2  
ediptufekciler avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 6
30 mesaj

Parmaklarına Sağlık Güzel  Olmuş tek Bir İncelik Var Db Bağlantısına tek biryerden sınıf veya class yazsan her satırda her olayda db yolunu değiştirmek zorunda kalmışın ...

bu cok basit bir class

[ Tüm kodu seç ] [ Yeni Pencerede Göster ]
public class Db { string constr; public string Constr { get { return constr; } set { constr = value; } } public Db(string constr) { this.constr = constr; } public Db() { SqlConnection conn = new SqlConnection(); constr = "Data Source=Biz-Pc;Initial Catalog=Otomasyon;Integrated Security=True"; } }
clas tan sonra işleme girecek olan alan 
Db dd = new Db(); SqlConnection conn = new SqlConnection(dd.Constr);
İyi Çalışmalar ...!

Son Düzenleme: ediptufekciler ~ 02 Ocak 2013 11:30
Kapalı Hesap (153535)
02-01-2013, 14:28   |  #3  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 27
2,297 mesaj
Alıntı: ediptufekciler  
Parmaklarına Sağlık Güzel  Olmuş tek Bir İncelik Var Db Bağlantısına tek biryerden sınıf veya class yazsan her satırda her olayda db yolunu değiştirmek zorunda kalmışın ...

bu cok basit bir class

İyi Çalışmalar ...!

Evet class oluşturularak yapılabiliyor biliyorum ama bu zaten geçen yıl yapmış olduğum bir projeydi ve üzerinde düzenleme yaptığım için class kullanmak istemedim.Bu arada teşekkürler projeyi beğenmenize sevindim.

ibrahimislam
05-01-2013, 13:56   |  #4  
ibrahimislam avatarı
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
4 mesaj

Eline Yüreğine Sağlık Güzel Paylaşım...

ibrahimislam bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]