VPU recovery

RippLe
07-06-2010, 20:55   |  #1  
RippLe avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
69 mesaj

Düne kadar bi sorun yokken şuan aynı oyunları açmaya kalktığımda
VPU recovery has reset your graphics accelerator as it was no longer responding to graphics....  falan filan diye bi hata alıyorum.
Ekran kartı driverlarını komple kaldırıp tekrar kurdum.Oyunu silip tekrar yükledim farketmedi.Oyuna girerken donup bu hatayı veriyor.
PSU falan demeyin lütfen çünkü dün yeten psu bugün aynı oyunda yetmeyecekmi? Sıcaklık kartta en fazla 50 derece gördüm şuana kadar.
Zaten dediğim gibi oyunlar dünkü oyunlar.Sorun ne olabilir?
Ayrıca vpu recovery özelliğini kapattığımda da ekran kararıp kalıyor oyun açılırken.

Ayrıcabu arada kart his hd5770

Nirvanal
07-06-2010, 21:27   |  #2  
Nirvanal avatarı
Yeni Üye
22 mesaj

sisteme ilişkin bir dosyan silinmiş olabilir bilgisayarini birkaçgün geriye atip öyle dene?
ekran kartında O/C warmiydi?

RippLe
07-06-2010, 21:47   |  #3  
RippLe avatarı
OP Üye
69 mesaj

o/c yok.Bi ayar değişikliğide yapmadım... Sistem dosyasının silindiğinide sanmıyorum ama tabi virüs falansa emin olamam.Buna neden olabilecek sistem dosyası hangisidir?

sharpfly
07-06-2010, 23:20   |  #4  
Üye
57 mesaj

hava sıcaklığına bağlı olarak değişiyor eğer bide o/c yaparsin tamamdır...

yazın oyun oynamak cok zor hele birde P4'e (3.2GHz HT) sahipseniz. bakmayın eski ama canavar gibi GTA Iv oynuyorum(dum) yaz geldi sıcaklar bastı oyuna giriyorum VPU recover...

eğer bilgisayarınızı uzun süre açık tutuyorsanız 1 gün rahat bırakın biraz soğumasında fayda var.

RippLe
08-06-2010, 10:04   |  #5  
RippLe avatarı
OP Üye
69 mesaj

Isınma sorunu yok kasayı açtım içeriden doğru düzgün sıcaklık bile gelmiyor çalışır durumdayken. Zaten derecelerde düşük.Şuan bütün gece kapalı kalmasına rağmen açar açmaz aynı sorun oldu..