W-LAN şifre koyma hakkında bilgisi olan arkadaşlar

slkmuhtar842
23-05-2008, 08:53   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

merhaba arkadaşlar

ben e-con wireless-G ADSL Router modeme sahibim ve desktop bilgisayarımla ethernet kablosu kullanarak nete giriyorum. ilerde işe yarasın diye kablosuz aldim ama limitli internet secenegi kullandigim için tüm mahalleye yayın yapmak işime gelmiyor.

bu modem modelinin wlan bağlantisina nasil şifre koyabilirim acaba? yani ben istedigimde laptop ile bir şifre girerek baglanabileyim ancak diger laptop sahipleri benim baglantima giremesin.

bilen arkadaşlar lütfen paylaşsın, şimdiden teşekkür ederim!

emre__
23-05-2008, 10:26   |  #2  
emre__ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,519 mesaj

valla arkadaşım her modemin modeline göre değişiyor bende airtres war ttnet kampanyalı orada anlatmış kullanma klavuzunu oku eğer bişiy yapamassan yardımcı oluruz şimdiden kolay gelsin...

Borga-x
23-05-2008, 10:49   |  #3  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Bırcok modemın 192.168 ile başlayan bır adresı vardır. Bu sayıyı kullanma kıtapcıgından öğrenın ve tarayıcınıza bu sayıyı gırdıkten sonra guvenlık (Securıty) sekmesınden hangı şifreleme bırımlerı varsa bunları aktıf hale getırın (WPA2, WPA)ve şifrelerinızı buraya yazın. Laptopunuz sızın bağlantınızı buldugunda girdiğiniz bu şifreleri isteyecektır.

Fatih_ARMAĞAN
23-05-2008, 23:04   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj

bu modemin kurulumu hiç denemediğim için netbişey diyemicem ama aşağıdaki lingkten pdf formatında modeline göre e-con adsl modemlerin  tüm kitapcıkları mevcup girip bakabilirsin.