WD harddisc sorunu

TuorOronra
24-02-2009, 02:05   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

mrb arkadaşlar benm büyük bir sorunum var yardımcı olursanız sevinirim.
p4 2.0ghz 1gb ram 32onboard ekran kartım var elimde 15 gb ide harddisc ve 500 gb wd harici usb harddisc var gecen
gün format attığımda wd harddiscimi fat32 den ntsf ye cevirdim ama suan bilgisayar harddisci bi okuyor
bi okumuyor anahtar dosyalarıyla ilgili bi sorun olabileceğini söylediler içindeki dosyaları başka bir
harddisce kopyalayıp format atmama rağmen hala sorunum çözülmedi yardımcı olacak arkdaşlara şimdiden cok tşkler..
sonuç olarak bilgilerimi göremiyorum harddiscimi başka biyere yüklemeden onarabilirmiyim??

physfg
24-02-2009, 05:59   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,686 mesaj

wd nin içindeki autorun dosyaları oluyor onlar sadece logo ve bazı yazılımlar .yani sistemin görmesini etkileyecek bir şey içermiyor.ben alır almaz o dosyaları sildim yani formatladım.ve bir sorun gözükmüyor...

öncelikle başka bir usb hubında ve pc de ve başka bir ara kablo ile hdd yi temize çıkarın.yani usb hub ı yada anakartta yada ara kablodan da kaynaklanan bir sorun olabilir özellikle bi görüyor demeniz sanki ara kablonuz kırılmış seçeneğini güçlendiriyor...

bunları denemenize rağman hala sorun hdd de ise sistemin gördüğü anda windows tabanında biçimlendirin...

siz dos(xp yükleme seçenekleri) da formatlamışsınız galiba.bu nasıl bir sorun oluşturur bilemem ama windows altında biçimlendirme sorunu çözebilir...

birde xp yükleme kısmında hdd yi ntfs olarak çabuk biçimlendir demeniz de sıkıntı yapmış olabilir...

TuorOronra
24-02-2009, 12:53   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj

evet autorun dosyaları hala duruyor zaten hiçbi dosyanın içine sağlam giremiyorumki pc başka pcde süper çalışıyor ama benm pcde sorun yaşıyorum.kablodan olduğunu zannetmiyorum.
formatlamayı eniştem yaptı 6 saat sürmüş sanırım hızlı biçimlndir yaptığını zannetmiyorum
pc kaldırmaz diicm ama onuda üstatlara yani sizlere sormak istedim.

physfg
24-02-2009, 21:41   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,686 mesaj

o zaman ya anakart ta ya da usb hub ında problem var gibi duruyor.bi de taktığın hub usb 2.0 de mi yani "....daha hızlı çalışabilir..." şeklinde bi uyarı alıyor musun?

anakrt modeline bi bak kendi sitesinden ama usb hdd de sorun yapacağını pek sanmam...

backlife
31-03-2009, 13:24   |  #5  
Taze Üye
2 mesaj

arkadaşlar bende biçimlendirme değilde format atmıştım hard diske. sonra format sırasında içine atılan windows klasörlerinide silmek için biçimlendirdim. başta autorun ve diğer sistem dosyalarını almamıştım. şimdi bilgisayarımda Yerel Disk olarak görünüyor. ben başta ki WD nin ambleminin görünmesini ve My Book yazmasını nasıl sağlayabilirim?

OnlyMann
31-03-2009, 13:28   |  #6  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

makina usb 2.0 destekli olmayabilir. hdd eğer usb 2.0 ise bundan kaynaklanabilir. çünkü gördüğüm kadarıyla anakart eski model muhtemelen usb 1.1 desteği var. yaptığınız denemeleri usb 2.0 olan makinalarda da yapıp aynı sorunu orda da yaşayıp yaşamadığınıza bakmalısınız.

Güncel: Usb portlarda sorunlu olabilir. kırılma vs gibi.

Son Düzenleme: OnlyMann ~ 31 Mart 2009 13:28
backlife
05-04-2009, 13:37   |  #7  
Taze Üye
2 mesaj

daha önce kullandığım pcde kullanıyorum. pcye format atmadım zaten. içinde ki logo autorun dosyaları gittiği için görünmüyor olabilir diye düşünmüştüm.