WD Harici Harddisk

HPQ-User
13-02-2008, 20:55   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Erdinc1907 sormuş:
Merhabalar
Benim WD Harici harddiskim var bunu biz mac de kullanıyorduk aldığımız günden beri.. şimdi biz bunu pc ye bağlamak istiyoruz fkat olmuyor pc görüyor ama harddisk olarak vermiyor yönet den bakıyorum öle bi harddsik var ama ayrılmamış diyor
ben bunu pc de o ayırma yapsam içindeki bilgiler kaybolur mu acaba? yada sizce ne yapmam gerek çünkü mac bilgisayar artık bunu görmüyor..
Teşekkürler

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Apple Mac G5

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 1.1.4322; .NET CLR 2.0.50727)

erdinc1907
13-02-2008, 21:57   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Arkadaşlar bilen varsa bi cvp versin:)
Çok önemlide

Burgut
18-03-2009, 09:12   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
237 mesaj

Sizin sorununuz formatlama biçiminden kaynaklanıyor olabilir. WD harici HDDler FAT32 olarak geliyor. Siz bunu bu şekilde kullandıysanız ve sonra da Windows yüklü başka bir PCye taktıysanız bazen sizinki gibi sorunlar verebilir. Yapacağınız şey; bilgilerinizi bir yere geçici olarak kaydetmek ve NTFS olarak formalayarak tekrar kullanıma almaktır. Bilgisayarınızda önemli bilgiler varken sakın ola harddiskinize format atmaya veya görmediğiniz için bölümleme yapmaya kalkmayın. Eğer ki Mac üzerinde iken görüyorsanız Mac ile bir yedeğini alın. Yoksa Linux tabanlı bir işletim sistemi ile harddiskiniz içindekileri yedeklemeye çalışın. Kolay gelsin.