Web Sitesi Yapma

MUSTAFA199624
04-02-2011, 23:58   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
162 mesaj

Web sitesi yapma konusunda hiçbir bilgim yok.Nerden başlayayım öğrenmeye?

Tolunay Kaymakçı
05-02-2011, 00:08   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
479 mesaj

Profesyonel birşey mi düşünüyorsunuz yoksa ufak birşey mi? Çok kodlarla boğuşmak istiyormusunuz? Eğitim aşaması zordur hazır şeyler mi istiyorsunuz yoksa kendiniz mi oluşturmayı tercih edersiniz.

MUSTAFA199624
05-02-2011, 00:14   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
162 mesaj

Ufaktan başlayıp ilerletmek istiyorum.Kodlarla daha sonra boğuşayım :).Önce iyice öğreneyim.Önerebileceğiniz bir eğitim sitesi vb. birşey varsa olabilir.Önce öğrenirim daha sonra kendim oluştururum.

Tolunay Kaymakçı
05-02-2011, 00:22   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
479 mesaj

Hiç kodlarla boğuşma derdi yok ve bedava: Wordpress (Temalar hazır siz sadece seçersiniz.)
İsteğinize bağlı olarak biraz yada çok fazla kodla boğuşursunuz. Bedava-Sitem (Buda bedava)
Biraz HTML ve JavaSript bilginizi ilerletirseniz, ve iş ciddi birşeye dönüşürse Wordpress'i .com yapabilirsiniz. Tabi cüzi bir ücretle ki bu biraz zorlar. :)

Örnek Bedava Wordpress : http://teknokedi.wordpress.com/

Biraz daha bekleyin isterseniz başkalarıda yorum yapsın :)

Son Düzenleme: Tolunay Kaymakçı ~ 05 Şubat 2011 00:25
MUSTAFA199624
05-02-2011, 00:36   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
162 mesaj
Alıntı: Tolunay Kaymakçı  
Hiç kodlarla boğuşma derdi yok ve bedava: Wordpress (Temalar hazır siz sadece seçersiniz.)
İsteğinize bağlı olarak biraz yada çok fazla kodla boğuşursunuz. Bedava-Sitem (Buda bedava)
Biraz HTML ve JavaSript bilginizi ilerletirseniz, ve iş ciddi birşeye dönüşürse Wordpress'i .com yapabilirsiniz. Tabi cüzi bir ücretle ki bu biraz zorlar. :)

Örnek Bedava Wordpress : http://teknokedi.wordpress.com/

Biraz daha bekleyin isterseniz başkalarıda yorum yapsın :)

bu Wordpress bildiğimiz blog değil mi?

Rashnu
05-02-2011, 09:22   |  #6  
Rashnu avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
347 mesaj

Wordpress evet bildiğiniz gibi blog sitesi... birkaç işlemle normal site haline getiriliyor da sorun şu;
web sitesinden, database'den, az da olsa html,php den anlamayan bir insan için wordpress le başla demek biraz garip değil mi? 
İlk önce alacaksın eline ***vawer sonra başlaycaksın ufaktan ... buda yetmeyecek resim çalışması yapacaksın alacaksın eline ****shop, birgün göreceksin güzel ve hareketli menüleri css ve java ya gireceksin artık belirli şeyler oturduğunda gideceksin ben php yazacağım diyeceksin o zamanda da ilk başta da kodun ne olduğunu bileceksin yoksa arkadaşın dediği gibi wordpress kuramazın belki ama birine kurdurursun... sonra da blog sitesi yaparsın bakarsın keyfine

Weblebiq
05-02-2011, 12:51   |  #7  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5 mesaj

(acemiler ve profesyoneller için) web sitesi kurup geliştirmek hemde öğrenmek istiyorsan istiyorsan süper bir program..
http://www.microsoft.com/web/webmatrix/
Microsoft'un bir programı Webmatrix
yada ben profesyonel olmak istiyorum diyosan kodlamanı daha çok geliştirmek istiyorsan CHİP Dergi mart sayısınında asp/sql eğitimi veriyor..

MUSTAFA199624
05-02-2011, 13:42   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
162 mesaj

Chip Dergi mart ne zaman çıkıyor

Weblebiq
05-02-2011, 18:09   |  #9  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5 mesaj

chip derginin mart sayısı 1 martta çıkar yha...

Rashnu
08-02-2011, 15:35   |  #10  
Rashnu avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
347 mesaj
Alıntı: Weblebiq  
(acemiler ve profesyoneller için) web sitesi kurup geliştirmek hemde öğrenmek istiyorsan istiyorsan süper bir program..
http://www.microsoft.com/web/webmatrix/
Microsoft'un bir programı Webmatrix
yada ben profesyonel olmak istiyorum diyosan kodlamanı daha çok geliştirmek istiyorsan CHİP Dergi mart sayısınında asp/sql eğitimi veriyor..
ilk önce saygı duyuyorum... sonra eleştiriyorum;
neden sadece asp- veya aspx ? yada neden sadece microsoft ürünü ? çünkü o program sadece asp as*... gibi destekliyor... ayrıca yaptığın siteyi yayınlama olayı.. sql server olacak, iis olacak,  dolayısı ile sitenizin yıllık alan ücreti artacak... diyelim ki zaten bunları göze alıyorum ve profesyonel çalışma yapmak istiyorum diyorsunuz php ile de gayet profesyonel işler yapılıyo. Aama artık aspx ("microsoft ")profesyoneliğini değişmem diyorsanız o ayrı mesele. Birde Aspx e denk belkide daha üstü profsyonellikte olanı var jsp kısaca oracle :) Aspx yazacaksanız oturup Visual studio da yazın sitenizi :)

boarda
12-07-2011, 15:38   |  #11  
Taze Üye
3 mesaj

bence www.todate.com.tr'ı dene.ücretsiz deneme sürümü var, 10 gün süresince ücretsiz kullanabiliosun.
gayet kolay bi şekilde profesyonel görünümlü web sitesi hazırlanabiliyo. kod falan da uğraşmıosun,hazır program.içeriğini gir,taslaklarını şeç.hoop bitti
sonra kod öğrenicem falan diosan, kod da entegre edip şekillendirebilirsin aynı programı
ben indirimden faydalandım,bir göz gezdir derim:

orhanbt
15-07-2011, 22:25   |  #12  
Yeni Üye
28 mesaj

Hiç bir bilgin yok ise boşun çabalayarak zaman kaybetme. Bir kitap al ve bol bol pratik yap.

Mysite

Son Düzenleme: orhanbt ~ 15 Temmuz 2011 22:28