Web Tasarım Hakkında Her Şey!

magosa
24-02-2011, 23:52   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
14 mesaj
 Web Tasarımı; Host Seçimi

İçerik:
Bildiğiniz gibi bir web sitesi kurmak için önce bir host ve domain almak  gerekiyor.  Dünyada host ve domain sağlayan birçok firma var. Türk  firmalarıda var yabancı firmalarda… Bu videoda sizin için bir Türk  Firması olan Netsof ile Amerika kökenli olan bir diğer firma JustHost’u  karşılaştırdık.

Eğitim Videosunu İzlemek İçin Tıklayın

Web Tasarımı: Veritabanı Oluşturmak

İçerik:
Bu videolu anlatımızda web tasarımcıların ve blog severlerin sitelerinde  oldukça sık karşılaştığımız wordpress’i nasıl kendi sitemize  kuracağımızı anlattık.
Host seçtikten sonra ikinci adım bir veri tabanı oluşturmaktır. Veri  tabanı sitede yayınlayacağınız her şeyi içinde barındıracak alandır. Bu  alan Netsof’ta sınırlı iken JustHost’da sınırsız!!
Diyelim sitenizi satın aldınız, hemen sitenize bir tema kurmanız  gerekecek bunu ister kendiniz yazarsınız ister hazır temalar  kullanırsınız fakat her halükarda bu temayı yüklemeniz için önce  veritabanı açmanız gerekecek.  Birde unutmadan söylemeliyim ki tedbirli olmak adına en az haftada bir Veritabanınızı  YEDEKLEYİNİZ.

Web Tasarımı: FTP Hesabı ve Filezilla

İçerik:
Alan adınızı ve hostunuzu aldınız, veri tabanınızı oluşturdunuz ve  sıra sitenizin ara yüzünü oluşturmaya geldi. Bu konuyla ilgili birçok  hazır paket mevcut. ( WordPress, vBulletin…vb) Ancak bu araçları  sitenize kurmak için öncelikle bir FTP Yöneticisine ihtiyacınız var.
FileZilla ile FTP Upload videomuzda FileZilladan bahsetmiştik. Bu videoda ise bu program ile sitenizin veritabanına nasıl erişebileceğinizi anlattık.

Web Tasarımı:WordPress Kurulumu

İçerik:
Bu videolu anlatımızda web tasarımcıların ve blog severlerin sitelerinde  oldukça sık karşılaştığımız wordpress’i nasıl kendi sitemize  kuracağımızı anlattık.

Son Düzenleme: magosa ~ 24 Şubat 2011 23:55