Western Digital 1 TB

silenceandsilence
23-04-2009, 23:10   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
275 mesaj

Arkadaşlar Western Digital 1 Tb harici sabit diskim var. Dün çalışıyordu fişte ve bilgisayara takılı bıraktım. Biraz sonra sabit diskin görünmediğini ve çalışmadığını farkettim. Eskiden de oluyordu ama fişini çıkartıp takınca çalışıyordu. Fişini çıkartıp taktım tekrar çalıştırdım çalışmadı, bilgisayara takılı bıraktım bir süre çalışmadı, bilgisayarı sabit diskle birlikte yeniden başalttım çalışmadı. Ben elektrik girişinde sorun olduğunu düşünüyorum. Çünkü fişi takınca led ışığı da yanmıyor. Farklı fikri olan var mı çünkü yeni adaptör alacağım onu deneyeceğim sorun adaptördeyse sabit diski garantiye göndermek istemiyorum. Sadece adaptörü göndereceğim, gönderebilir miyim? Eğer adaptörde değilse nerde bir sorun olabilir? Kendim tekrar çalıştırabilir miyim?

loganwolverine
23-04-2009, 23:15   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
944 mesaj

kardeşim böyel bir durumda tek yapacağın iş garantis var ise servisine götür.
içinde önemli dosyaların varsa bunu da bildir. kurtalabilirse kurtarırlar.

adaptörü değil diski de gönder bence.

silenceandsilence
24-04-2009, 00:31   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
275 mesaj

Tam da bundan korkuyordum. İnternet üstünden aldım ve garanti için kargoyla göndermek zorundayım. Yine de bugün bir adaptör alıp kontrol edeyim ne olur ne olmaz. Adaptör sorunluysa şirketi arar sorarım adaptör tek başına göndersem olur mu diye ama galiba sen haklısın. Her durumda diski de göndersem iyi olacak diskte adaptörü bozmuş olabilir.