Western Digital hk.

cyazar
07-06-2008, 16:41   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhaba, kısa bir süre önce satınaldığım WD marka 160 Gbyte harddisk'in içindeki Senkronizasyon programı benim bu diski istediğim gibi kullanmamı engelliyor.

Kendi bilgisayarımdan senkronize edilmesi gereken folder'ları daha önce seçmiş ve kopyalama sonrasında doğal olarak kendi PC'imdeki harddiskten bu folder'ların bir kısmını silmiştim. Tekrar senkronizasyon yaptığımda eğer yanlış anlamadıysam WD portable harddiskde de bu folderları silmiş. Dolayısıyla datamı kaybettim. :(

Bunu engelleyebilmek için yapabileceğim birşey var mı, yardımcı olursanız sevinirim. Benim diski almaktaki amacım kendi harddiskimde yer açmak ve portable hard diski bir data storage olarak kullanmaktı. Ancak şu anki haliyle sadece kendi harddiskimin bir fotoğrafı olarak kullanabiliyorum. Çok ünlü bir markanın bu tür hata yapacağını zannetmiyorum. Acaba ben mi yanlış kullanıyorum yoksa yanlış bir ürün mü aldım?

Recep Baltaş
07-06-2008, 17:48   |  #2  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Çok basit format atıp senkronizasyon progrmaını kökten silin. Zaten neden kurduğunuz da anlayabilmiş değilim. Aynı ürünün bende 102 GB'lığı var. Gelir gelmez içerisndeki WD programlarını format atıp sildim.

cyazar
07-06-2008, 20:41   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

kendi programıdır bir faydası vardır diye düşünmüştüm, neyse kaybettiğim data çok da önemli değildi. en azından bu ürünü almayı düşünenler için bir uyarı olsun..