Wifi Şifre Kırmak Mümkün Müdür?

woopoow
08-03-2017, 00:10   |  #1  
woopoow avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Mar 2017

İnternette uzun süre bu konuyla ilgili araştırma yaptım. Vardığım sonuç ise linux sistemler kullanılarak kırılabiliyor. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı acaba?

http://www.wifisifrekirma.tk/201 ... re-kirici-2017.html

Bu adresteki gibi programlar zararlı mıdır yoksa işe yarar mı gerçekten? Bilgili arkadaşlar cevap verirse sevinirim.

grezimonk
11-03-2017, 17:34   |  #2  
grezimonk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 37
4,196 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Ağu 2012

yasalara göre suç... ceza evinde yatıp çıkarsın artık...

wissen
12-07-2017, 00:29   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Tem 2017

Bu yapmak istediğiniz yasalara göre suçtur fakat büyük bir cezası bulunmamaktadır.

Şifre kırma yazılımlarına gelmişken,

Bu tip yazılımlar genelde hiçbir işe yaramamaktadır. Herhangi bir şey kırsalar bile bu tamamen şans eseri olur ki öyle birşey de milyonda birdir.

Bunları indirmeniz, yalnızca bilgisayarınızı riske atmanız anlamına gelmektedir. Eğer içerisinde hiçbir zararlı yazılım olmadığını varsayarsak bile, ortalama düzeyde şifrelenmiş bir Wi-Fi ağını kırmanız neredeyse mümkün değildir. Herhangi bir 8 hanelik Wi-Fi şifresini düşünelim. Bunu kırmanız bile çok uzun zamanlarınızı alır, bu tamamen eyüp sabrı isteyen bir şeydir ve bu süre zarfında bilgisayarınız sürekli açık durmalıdır. (Türkiye'de, sebepsiz elektrik kesintileri sebebiyle bu imkansız görünmektedir.)

Size önerebileceğim tek şey, komşunuzla konuşup, internet parasını yarı yarıya ödemeniz şartıyla şifresini sizinle paylaşmasıdır. (Aylık maliyeti yaklaşık 30 TL olmaktadır. Askeri ücret ile geçinen iki ferdin bu parayı aylık olarak ödeyebilmesi mümkündür.)

Eğer müslümansanız söylüyorum, yapmak istediğiniz bu şey tam anlamıyla kul hakkına girmektedir, bilginize.

İyi günler diliyorum.

Son Düzenleme: wissen ~ 12 Temmuz 2017 00:31
gelengiden
01-12-2017, 17:52   |  #4  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
30 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Kas 2017

içer,ye girmek istiyorsun herhalde

helenimo
10-09-2018, 08:12   |  #5  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Ağu 2018

Wifi Şifresini Kırma Yöntemleri Nelerdir?

Wifi şifrelerini kırmak içinöncelikle yapılması gerekenwifi şifre kırma programlarının bilgisayarlara indirilmesi ve kurulmasıdır. Bilgisayarlara kurulan wifi şifre kırma programı ile birlikte yaklaşık 5 dakika içerisinde yakın bölgede bulunan wifi internet şifrelerini kırılarak internete bağlanmak mümkün olabiliyor. Şifre kırma işlemi kırılacak wifinin mesafesi ne kadar yakınsa o kadar kolay olmaktadır. kaynak: sorcev.com

Wifi şifresi kırma işlemi yıllar boyunca yapılan çalışmalar neticesinde geliştirilen bir durum olmuştur. Ancak günümüzde öyle program ve uygulamalar ortaya çıkıyor ki saniyeler içerisinde wifi şifreleri kırılabiliyor.Bu işlem ile birlikte WPA WEB korumalı modemler dahi bu işlemler karşısında yetersiz kalıyor. Wifi şifrelerinin kırılmaması için yapılması gereken en önemli şey uzun ve karmaşık bir şifre yapısı oluşturmaktır.

Wifi Şifresinin Kırılma Aşamaları Nelerdir?

Wifi şifresine oldukça karışık bir şifre yöntemi vermek, şifrelerin kırılma sürecini oldukça uzatıyor. Hatta bazen şifre kırıcıları çaresiz bir şekilde bırakarak şifrelerin kırılması mümkün hale gelmiyor. Burada önemli olan kullanıcınınbelirlemiş olduğu şifrelerin ne derece karmaşık olup olmadığı ile ilgili bir durumdur.

Program bilgisayara ya da telefona kurulduktan sonra çevrede bulunan wifi ağlarının hepsini listeliyor. Öncelikle listeleme işlemi yapılıyor ve wifi ağının hemen yan kısmında çekim gücü belirliyor. Çekim gücü en yüksek olan ağa tıklanarak saniyeler içerisinde şifre kırma işlemi başarılı bir şekilde neticeleniyor.


Android Telefondan Wifi Şifresi Nasıl Kırılır?

Her Android kullanıcısının işine yarayacak olan programlardan biri de wifi şifre kırıcı programlardır.Bu programlar sayesinde çevrenizde bulunan herhangi bir wifinin şifresini kırarak o kişinin internetini kendi mobil cihazlarınızda kolaylıkla kullanabilirsiniz. Son 2 aydır çok konuşulmakta olan şifre kırıcı uygulamalardan biri olan Bruce Force uygulaması hakkında sizlere biraz bilgi vereyim. Uygulama mağazasına yeni gelen Bruce Forcewifi şifre kırıcı androidplatformda şimdiye kadar ki en iyi geri bildirim almış hack programıdır. Ülke genelinde hızlıca yaygınlaşmış ve Türkiye modem altyapısı ile uyum sağlamıştır.Uygulamanın asıl amacı WIBR+ WPA/WPA2 PSK Wi-Fi ağlarının güvenliğini test etmesi yapılmıştır. Uygulamanın çalışma prensibi tarayıcıda bulunan modemin WPS pin değerlerini worldlist olarak çözüp olası açıkların tespit edilip güvenlik ihlallerini savuşturmaktır.Fakat bunu yaparken gerçekleştirdiği tarama işlemi oldukça uzun sürmektedir özellikle karakter bakımından zengin bir biçimde korunan modemde bu süre iki katını dahi geçmektedir.

Uygulamanın modem içerisinde bulunan güvenlik ve İP adreslerini sanal server gibi kullanarak veri transferini şifre üzerinden yapmaktır. Yani bir nevi iki ortak kullanıcının ağ bağlantısı yapması gibi düşünülebilir.Türkiye’de ki altyapı ile uyumlu olsa da modemlerin gelişmiş ara yüzleri, sürekli güncelleme alması ve yeni modem teknolojisinin bu tarz güvenlik açıklarını anlık müdahale etmesinden dolayı çoğu zaman işe yaramadığı görülmektedir.Ayrıca bazı kullanıcıların telefonlarında çalışmadığı, sistemi kitlediği ve root atılması gerektiği söylenmektedir.

Android mobil cihazları için wifi şifresi kırmak oldukça kolay bir yöntemdir.İlk öncelikle cihazları iyi şekilde kullanmanız ve özellikleri bilmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde wifi şifresini kırmak mümkün olmayacaktır. Genel olarak bakıldığı zamanwifi kırma programlarıücretli olarak kullanıcılara aktarmaktır. Kullanıcıların sık sık merak ettiği sorulardan bir tanesi ise ‘ücretsiz wifi şifresi nasıl kırılır?’ Sorusu ile karşılaşılmaktadır.

Uraniumhazee
30-01-2020, 11:48   |  #6  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eyl 2018

https://www.wifisifrekirici.com/ sitesi dolandırıcıdır. Paranızı kaptırmayın

Son Düzenleme: Uraniumhazee ~ 16 Nisan 2020 06:14
rotk
30-01-2020, 17:50   |  #7  
rotk avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
36 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Ara 2018

bende yasak diye biliyorum   ama internette programları varOnay

HakanMert91
13-05-2021, 20:37   |  #8  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: May 2021

teşekkürler

IsetenayI
14-05-2021, 13:18   |  #9  
IsetenayI avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 34
757 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Kas 2011

Şifreyi birinin bilinçli olarak paylaşması bile normalde yasal değil. :D