win 7 başlangıç kurulumu yapılamıyor!

s.e.li.m
26-04-2011, 18:57   |  #1  
s.e.li.m avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
192 mesaj

Arkadaşlar  önce yaptıklarımı söyleyim:
 -dün akşam tune up ve advanced system care ile bakım yaptım.(İşletim sistemim win 7 ultimate 32 bit ) .
 - güç seçeneklerinden max performns online yaptım.(işlemci amd 965 ).  
-msconfig ayarlarından ön yüklemeyi etkinleştire tik koydum. diğer yaptıklarım aklıma gelmiyor.he bi de yeniden başlattıktan sonra mavi ekran hatası verdi ondan sonra aşşağıdakileri yaşadım.
Bunları neden yaptın derseniz işletim sistemim çok yavaş açılıyodu, hızlandırmak için uğraştım.(2 dk gibi bi sürede açılıyordu)
Şimdi sorunu belirteyim :
Bilgisayar açılmıyr, hep başlangıç onarma ekranı geliyor fakat onaramıyor ya da sorun algılayamyr.Sistem geri yükleme de aktif olmuyor.Sistem geri yüklemeyi seçtiğimde :yerel disk C(sistem)---> bu sürücüde sistem korumasını etkinleştirmelisiniz diyor. normalde geri yükleme noktaları görünüyor fakat bir nokta seçtiğimde ileri butonu aktif olmuyor, bi üst satırda  yazdığım uyarıyı veriyor.
Çözmek için yapmaya çalıştıklarım :
Win 7 cd sini takıp başlangıç onarma yapma ( yemedi )
Yine win 7 cd si üzerinden geri yükleme deneme ( yine yukardaki uyarıyı verdi ve burda sisttemi görmüyor, bilinmeyen sürücü diyor)

Arkadaşlar benm bu sorunu perşembeye kadar format atmadan halletmem lazım çünkü içinde gerçekten önemli bilgilerim var.Ablam öğretmen olduğu için tüm bilgileri yedek D de saklı , gerçi sistem D 'de yüklü değil ama bugün formatsız bir şekilde bilgisayarı onarılmş olarak ablama vermem lazım.
Yardımcı olan arkdaşlarıma gerçekten çok teşekkür ediyorum şimdiden.Sistem özellierkleri de şu

AMD 965 II4 Phenom , Sapphire HD 6870 , Patriot viper  4 gb ram ,anakart asus 785TD -V EVO

OSMAN BAĞÇEVAN
26-04-2011, 19:16   |  #2  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

Güvenli mod'u yada diğer seçeneklerde bilgisayarınızı açmayı denediniz mi ?

s.e.li.m
26-04-2011, 19:41   |  #3  
s.e.li.m avatarı
OP Yıllanmış Üye
192 mesaj
Alıntı: OSMAN BAĞÇEVAN  
Güvenli mod'u yada diğer seçeneklerde bilgisayarınızı açmayı denediniz mi ?

Evet denedim. Örneğin ; bilinen en son yapılandırma(gelişmiş) , bilgisayarınızı onarın , dizin sistemimi ne öyle bişey daha vardı onları da denedim.Yani kısacaı orda sistem kurtarma seçeneklerinde  bulunnan tüm araçları denedim olmadı maalesef:( Şimdi arkadaşımın pc sine hard diski taktım ve  hata denetleme yapıyorum. Aynı zamanda smart defrag  ile birleştirme yapıyorum. Etkisi olurmu? Bölünme oranı %16 dan %12 ye düştü.
Bir de şunu sorayım: Hani harddiski buraya taktım ya, windows 7 DVD si taksam ve içinde eğer kurulmunu  onarmaya yardımcı dosyalar varsa , o dvd nin içindekileri benim hard diskimdeki C klasöründe gerekli dosyalarla değiştirsem etkisi olurmu
(nOT: WİN 7 DVD si ile onarmayı da denemiştim )

OSMAN BAĞÇEVAN
26-04-2011, 20:53   |  #4  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

Sistemizin açılmaması tune up veya system care kaynaklı ise bu tarz çözümler işe yaramayacaktır. Hard disklerinizden C'ye Windows dosyalarını yada diğer dosyaları taşımaktansa 
"" Gelişmiş Önyükleme Seçenekleri"nden " Komut İşlemcisi sanırım.Burada çıkacak olan CMD ekranına;
"sfc /scannow"  yazarsanız daha yararlı ve pratik olur.

ekran kartı
26-04-2011, 21:07   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,414 mesaj

Windows 7 DVD'sini takın. Başlangıçta format atar gibi başlatın. Tam Windows yüklemeye başlamadan önce size bir kaç şey sorar. O soruların sorulmaya başlandığı ilk yerde sol alt tarafta (diye hatırlıyom) bilgisayarı onarma seçeneği olur. Onu kullanın. Onarma yaptım demişsiniz. Bu şekilde mi yaptınız? İşe yarar genellikle.

Son Düzenleme: ekran kartı ~ 26 Nisan 2011 21:08
s.e.li.m
26-04-2011, 22:47   |  #6  
s.e.li.m avatarı
OP Yıllanmış Üye
192 mesaj
Alıntı: ekran kartı  
Windows 7 DVD'sini takın. Başlangıçta format atar gibi başlatın. Tam Windows yüklemeye başlamadan önce size bir kaç şey sorar. O soruların sorulmaya başlandığı ilk yerde sol alt tarafta (diye hatırlıyom) bilgisayarı onarma seçeneği olur. Onu kullanın. Onarma yaptım demişsiniz. Bu şekilde mi yaptınız? İşe yarar genellikle.
Aynen bu şekilde dediğiniz gibi yaptım . Şu bağlantıdaki : http://nonpasaran-windows7.blogs ... startup-repair.html İKİNCİ METOdu  uyguladım.

Son Düzenleme: s.e.li.m ~ 26 Nisan 2011 22:50
ekran kartı
27-04-2011, 18:28   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,414 mesaj

Evet onu diyordum. Başka bir fikrim yok maalesef.

s.e.li.m
28-04-2011, 19:15   |  #8  
s.e.li.m avatarı
OP Yıllanmış Üye
192 mesaj

Arkadaşlar yardımlarınız  ve ilginiz için teşekkür ederim.Sorunu maalesef format atarak çözdüm.Yine de emeğinizden ve yardım çabalarınızdan dolayı  çok saolasınız.Herkese hayırlı günler dilerim.