Win 7: Bu istatistik MS'i çok memnun etti

CHIP Online
26-10-2009, 11:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Windows 7 ile ilgili söylenenler genelde olumlu; ama bir detay var ki, Microsoft'u mest ediyor...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/win- ... nun-etti_15997.html

Resimlerle: Mac OS Snow Leopard'ın yeni özellikleri

Vista'nın aldığı olumsuz eleştirilerden sonra Microsoft'un yaralarını sarması beklenen yeni işletim sistemi Windows 7, görünüşe göre bundan daha fazlasını yapacak. Şimdiye kadar Windows 7'yi deneme şansı bulmuş son kullanıcılar ve sektör profesyonelleri işletim sistemi hakkında büyük oranda çok olumlu yorumlarda bulundular. Fakat Microsoft'u en çok memnun eden yorum Mac kullanıcılarından geldi.

Windows 7 Beta sürecine katılan kullanıcıların katılımı ile düzenlenen ankette "Windows 7'yi arkadaşlarınıza ve ailenize önerir misiniz?" şeklinde bir soru vardı. Bu soruya katılımcıların tam %91'i "Evet" cevabı verdi. Ama Microsoft'u daha da memnun eden detay, ankete katılan ve Mac de kullananların aynı soruya "Evet" deme oranın %80 olması. Yani Mac hayranları bile Windows 7'yi yakınlarına tavsiye etmeyi düşünüyor. Bu istatistiğe göre Microsoft için Windows 7 sadece Vista'nın yaralarını sarmanın ötesinde, Apple ile rekabette de avantaj yaratabilir...

Tüm konu: Win 7: Bu istatistik MS'i çok memnun etti

İzleyin: Windows 7'ye çizgi kahraman

Resimlerle: Mac OS Snow Leopard'ın yeni özellikleri

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce Windows 7 mi yoksa Mac işletim sistemi mi daha iyi?

uGuR.uK
26-10-2009, 15:23   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

Win7. sadece MS içinde değil diğerlerinede baya sağlam göz dağı verebilen bir işletim sistemi, "en iyisi" etiketini hakediyor.

OSMAN BAĞÇEVAN
26-10-2009, 15:29   |  #3  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

windows 7 derim ama mac kullanmadığım için mac diyorum..

aslanomer47
02-05-2011, 17:35   |  #4  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
76 mesaj

windows 7 mac den daha iyi çümkü hackerlar windows 7 nin macden daha güvenli olduğunu söylüyorlar ama popüler olmadığı için mac e hacker virüs yapmıyor