Win 7 de LCD televizyona bağlanma Lütfen yardım

hyena1954
02-11-2009, 11:25   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Ben HP Compaq Preserio CQ60-135ET Modeli bir dizüstü bilgisayara sahibim. Ekran kartım Geforce 9200M GE.
VistaHome kullanıcısıydım ve LCD televizyona S-video kablosu ile rahtlıklabağlanıyordum. Görüntü aktarımı sorunsuz çalışıyordu. yakın bir süreönce win 7 ultimate geçtim ve tüm driverleri kurdum. Herşey sorunsuzçalışıyor. (Driverlar win 7 uyumlu) Fakat ne yaptıysam lcd televizyonabağlanamadım. Tv den aldığım yazılarda ya sinyal yok yazıyor yada limitaşımı diyor. Bilgisayarın çözünürlüğünü düşürdüm her türlü çözünürlüktednedim fakat olmuyor.
Yardımlarınızı bekliyorum.

Recep Baltaş
02-11-2009, 11:28   |  #2  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Nvidia COntrol Panel'i açın ve oradan TV yarlarına bakın.

hyena1954
02-11-2009, 11:33   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Nvidia control panelinden tüm ayarları denedim olmuyor.
Vistadaki sürümünde ekranı kopyala adaında bir seçme şıkkı vardı bu şekilde çok rahat bağlanıyorum.
Birde yanlış anlamayın control paneli aç bak demişsiniz, anlamayan birisi bunu okusa nereye bakıcağını bile bilemez sizin gibi ilgili kişilerden daha açık ve net cevaplar duynak isteriz

Recep Baltaş
02-11-2009, 11:39   |  #4  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Sorulan soruya göre cevap veriyorum. TV bağlantısı yapacak kadar bilginiz varsa ve ekran kartı modelinizi de verdiyseniz size ekran kartlarınnı tarihi hakkında bir belgesel sunmamı beklemeyin :)

Şimdi masaüstüne sağ tıklayın ve "ekran çözünürlüğü"....yukarıda bahsettiğiniz kopyalama, genişletme ayarı burada mevcut ;)