Win 7 de Wireless Switch Sorunu

selimreis
19-10-2009, 21:19   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
23 mesaj

Merhaba arkadaşlar. Win 7 yi masaüstü bilgisayarımda kullanıyorum ve çok memnunum. Bir de laptopumda deniyeyim dedim. Az önce format atıp, Win 7 kurdum. Update yardımıyla tüm driverlarını buldu sağolsun ama Wireless driverında bir problem var. Wireless driverını bulup kurmuş ama wireless i aktif hale getirmek için gerekli olan düğmenin bir işlevi yok artık. Yani düğmeye bastığımda Wireless ışığının yanması gerekirken artık yanmıyor. Bu yüzden de bilgisayarımda Wireless i kullanamıyorum. Fujitsu-Siemens in orjinal driverlarına baktım, sadece XP için var. Kurulurken zaten platform hatası veriyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim.
   Bilgisayarımın markası; Fujitsu-Siemens Amilo M 7440G.
   Yardımcı olursanız sevinirim.

Mustafa@PC
19-10-2009, 21:34   |  #2  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

http://downloadcenter.intel.com/ ... =1784&FamilyId=1783

İndirin (Windows 7 32-bit olduğunu düşünerek verdim)

selimreis
19-10-2009, 21:56   |  #3  
OP Yeni Üye
23 mesaj

Verdiğin linkte Win 7 için driver yoktu, bende Vista 32 bit driverlarını indirdim. İki adet driver sunuyor bana ama ikisindende bir netice alamadım.

Mustafa@PC
19-10-2009, 22:00   |  #4  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Zaten Windows Vista sürücüsünü bilerek verdim Dediğiniz gibi Windows 7 sürücüsü yok.

Orada anlamadığım şekilde Vista sürümlerine göre ayırmış(Ultimate, Home Premium... gibi) ben ultimate olanını verdim...

selimreis
19-10-2009, 22:05   |  #5  
OP Yeni Üye
23 mesaj

Sürümlerin driverları arasında hiç bir fark yok. Hepsi için aynı driverları koymuşlar. Ben yinede Ultimate altındaki driverları indirip tekrardan deniyeceğim.

G00GLE
19-10-2009, 22:33   |  #6  
G00GLE avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
747 mesaj

Yalnız hocam arkadaşın sıkıntısı wireless aygıtı ile değil güç anahtarı ile ilgili. yani wireless i devreye sokan tuş için drivere ihtiyacı var. üretici sitesinde sadece xp platformu için sürücüler mevcut gördüğüm kadarıyla. ama driver listesinin en altında  windows7 ile ilgili olarak bir link var "Step-by-Step: Windows 7 Upgrade and Migration  - AMILO M7440G" adında bir pdf belge bağlantısı veriyor. benim kısa bir göz gezdirmesi sonucu oradan anladığım xp kurulu iken dvd takarak upgrade yapılmasını tavsiye ediyor. sonrasında uyumsuz olan bir kaç yazılımı kaldırıp windows.old klasörünü silmeyi öneriyor. isterseniz bir de böyle deneyin.