win 7 garip hata

kry25
27-11-2011, 02:19   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

Selam arkadaslar ben gencelerde bir dosya indirdim anti vürüs yoktu  win7 dancermı ne hataısı aldım ekran siyah oldu hersey sıldındı sanki hic birşey kulanmaz oldu bazi kücük seyleri acıyor ama anti vurus indirdim  gdatanın suresı doldu halde 3o tane bldu ama sılmedı not32  samart securt 15 tane buldu sadce ama hayla sorun var ne yapcamı bılmyorum hic birşey acmyor sistemi geri yukle dedim olmadı kalyor beklyoe geriye almyor fortmat atacam dvd okuycusu bozuk  elimde sadece şu görtüntü var

[/URL]

Uploaded with [URL=https://www.facebook.com/profile.php?id=100000382998357]koray sener

orhantatar
27-11-2011, 10:53   |  #2  
orhantatar avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 58
902 mesaj

internetten "WUBİ" kullanarak Ubuntu kurabilirsin
http://wubi.sourceforge.net/

kry25
28-11-2011, 00:44   |  #3  
OP Taze Üye
9 mesaj

tsk denıyorum

kry25
28-11-2011, 18:08   |  #4  
OP Taze Üye
9 mesaj

olmadı wll sonda hata verdi :S

Kapalı Hesap (221406)
28-11-2011, 19:56   |  #5  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 4
841 mesaj

kasperksy antivirüs 2012 dene bikerede ..ama daha iyi bi önerim var dostum
dostum bunun en iyi yöntemi tekrardan formatlamak..böyle bi iz bırakıp düzelmiyorsa ve böyle devam etmek istemiyorsan tekrardan format at.DVD  nin bozuk olması aslında mühim değil..çok kolay bi yöntemi var. wintoflash bu program ile rahatlıkla eski windowsuna kavuşabilirsin..anakrtın boot device  USB_HDD  destekliyorsa rahatlıkla yeniden format atabilirsin..winto flash format örnek anlatımına bak biraz incele ,

kry25
29-11-2011, 00:23   |  #6  
OP Taze Üye
9 mesaj

aga sorunda orada zaten usble atacaktım oda yoktu ama cozum arastıyorum suan google chromeyi arama moturuna yazyorum öyle acıyorum oda sılık gibi goserıyor olmasa format atcam zaten

kry25
03-12-2011, 03:28   |  #7  
OP Taze Üye
9 mesaj

şöyle bir şey farketım gizli dosyları goser diyince dosylar geldi ama masa ustune gelmedi cde goserme basladı ama butun dosyalar gizli goseryor

mustafa2116
03-12-2011, 21:47   |  #8  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

Regedit Run kruulum alanlarını regedit terminal bağlantısaıyla system volume adresinden siliniz ve run alanlarını  gizli olan program açılışlarının sonuna .exe.ex€ simgesini yerleştirin.
regedit kitlenecektir.
sadece 10 dk niz var.

regedit kitlendiğinde sys ler devreye girer ve size sadece 10 dk süre veriri bu süreç içinde msconfig ve diğer alanlardaki ön başlangıçları sıfırlayıp %temp% alanı içindeki tüm dosyalrı siliniz.

Cookies alanındaki tüm kayıtlarıda silip regeditin run alanındaki yaptığınız tınkanıklığı eski haline getiriniz.
Regedit 1 dk içinde kendine gelecek ve kayıtları sıfırlayıp kaydını yenileyecektir.

bu bilgisayarınızın biraz yavaşlamasına neden olabilir.

Bilgisayarınızın başlangıç ayarlarını en iyi performans haline getirererk ( düşük düzey hızlı performans durumu) bu durumda  başlatınız.

Başlangıcı KOMUT DOSYASI halinde yapınız ve C diskine komut metoduyla girişinizi yapınız.

burda attrib sistemiyle gizli bulunan dosyaları görünüz ve anlamını bilmediğiniz garip autorun dosyaları dahil virüs nitelikli ekleri siliniz( pagefiles.sys bir sistem dosyasıdır silinmez bu gibi bilgilere sahip olduğunuzu düşünerek bunları anlatıyorum)

Explorer e SYSTEM32 içindeki halindekiyle komutun kendisinden çağırın. Asla explorer eri windowsun içinden çağırmayın!!!!!!!!!!!

%temp% ve temp alanlarını tekrardan siliniz( burda Birde temp alanı daha yer alır.)

disk üzerinde sistem temizleme yapmak için explorer i  çağırdığını için bilgisayarım üzeri,nde giriş yaparak ---temizlik- yapabilirsiniz burda geri yüklemlerde tümüyle silinmelidir.

İnternete giridi gönderisi yapan adresleri öğrenmek için güvenli modun ağ modunda çalıştırın ve ağ üzerinde giden tüm paket yollarını izleyip  istemediğiniz paketlerin yollarını 0.0.0.0 diyerek hosts dosyasına gömün.

Eğer bunları yapmanıza bir engel bıulunuyorsa biosu sıfırlamayı deneyin ve bu şekilde tekrar başlamaya çalışın.

İşlem bittiğinde bilgisayarınızın tekrar açılmasını sağlamanız için küçük bir işiniz kaldı. İşletim sisteminizin bir kopya halini bilgisayarınıza klasör halinde yüleyiniz ve komut tabanında başlatarak bu alandan yüklemeyi tekrarlayınız.( internetten indirdiğiniz aynı işletim sistemi işinizi görecektir. sadece klasör halinde setubuna ulaşmanız yeterldir.)

Kurulumu yapın  kurulum bittiğinde hemen interneten yada bir kaynaktan virüs koruyucu yükletip bilgisayarınızı taratın tüm programlar önütsüz olduğundan virüslerde etkiszi kalmış ve yetki kaybını kapanışa kadar gideremeyeceklerinden bu süreç içinde virüsün siliminide yapmıuş olacaksınız.

Bu işlem toplam 18 saatinizi alabilir.

kry25
04-12-2011, 03:12   |  #9  
OP Taze Üye
9 mesaj

aga denıcem sımdeden cok sagol

kry25
04-12-2011, 21:38   |  #10  
OP Taze Üye
9 mesaj

bunun resimlsi varmı

mustafa2116
05-12-2011, 21:00   |  #11  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

olay tek tip değil ve bilgisayar bilginizi en azından oyunlardan daha üstün oalrak düşündüğüm için bukadar ayrıntılı bir anlatım yaptım eğer olayı çözemiyorsanız denemeyiniz özelliklede regedit kitlenmesi pc nin kapanması halinde regeditin temizlenmesiyle açılır ki bu sizin kurduğunu bir çok uygulamanın seriallerde ölmesine neden olabilir.

Konu hakkında tam bilgi sahibi değilseniz denemeyiniz.
ama şunu deneyebilirsiniz. Setup halini bilgisayara yükleyin ve işletim sistemini burdan kurun formatsız olacaktır ama  ilk açılıştan itibaren 5-10 dk lik süre içinde hızlı bir virüs koruyucu turuna sokarsanız  belki kurtulabilirsiniz.

kry25
21-12-2011, 14:16   |  #12  
OP Taze Üye
9 mesaj

aynn denıycem aga sagolaın

kry25
21-12-2011, 14:17   |  #13  
OP Taze Üye
9 mesaj

bir birgul.pp diye birsey hata veiryor ama sılınmyor

mahmutdemir
22-12-2011, 15:28   |  #14  
mahmutdemir avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
497 mesaj

Kardeş Format Atamıyorsan Ve virüs olduğunu Düşünüyorsan Kaspersky Rescue Disk İndir Usb Ye Yükle.Ve usb yi boot edilebilir hale getir. Sonra bilgisayarı Yeniden Başlat. Boot Et USB Üzerinden.Kaspersky İle tarat Pcni.Linux Tabanlı bir işletim sistemi ile tarar pc yi.Eğer Virüs Varsa Siler.Fakat Bulamazsa Format tek Çözüm Gibi Görünüyor.