win 7 geçiş

ebuzer25
26-11-2009, 22:37   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
161 mesaj

arkadaşlar yeni bir lottop aldım.hp pavilion ama vista home pre. yüklü duyduğuma göre win 7 ücretsiz geçiş oluyormuş. acaba nasıl geçiş oluyor yükseltme şeklinde mı yoksa adamlar dvd felan mı yolluyor. diyelim kı win 7 geçtik elimdeki vista home pre. lisansı iptal mı olacak  iyi akşamlar.

novomynak
26-11-2009, 22:49   |  #2  
Üye
96 mesaj

kendi bilgilerime göre yorumlarsam  vista lisansın'a herahngi bir şey olmayacak eğer win7 ye ücretsiz geçiş hakkına sahipsen de ürünü aldığın üretici firmayla bağlantı kurup (tel. yada internet sayfasından)başvuru formunu doldurman yeterli.Bir süre sonra dvd in gelir.Benimde casper le win7 ye geçişim bu şekildeydi

burmonster
26-11-2009, 23:46   |  #3  
Yeni Üye
31 mesaj

ben asusunkine kayıt oldum ve dvd dün geldi.dvd yolladılar.ama nasıl yükleyeceğimi bilmiyorum.

ebuzer25
27-11-2009, 17:17   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
161 mesaj

tşk ettim verdiğin bilgi için bakıyorum dvd  olmadan yükseltme yaptım sonra makine çüktü ne ile format atacan .burmonster dvd geldiyse geri çok kolay iki şekilde geçersin makine açıkken dvd tak gelen ekranı takıp et ve yükseltme seçenegini seç vistanın üstüne kendini kursun veya en temizi gelen dvd açılışta tak c ye güzel bir format at vistayı sil sonra win 7 yükle. ama c deki bilgiler gider. ona göre .