Win 7: "Tarayıcı seçim ekranım nerede?"

CHIP Online
26-10-2009, 13:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Win 7'nin tarayıcı seçim ekranı başka bahara mı kaldı? İşte Win 7 ile birlikte ortaya çıkan gerçek!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/win- ... m-nerede_16012.html

Resimlerle: ÖZEL: 26 yıllık Windows macerası

Hatırlanacağı gibi Microsoft, 'bundle' ürünlerin haksız dağıtımıyla ilgili olarak suçlanmış; Avrupa Birliği tarafından tarayıcı seçim ekranı sunması konusunda uyarılmıştı. Microsoft ise, Avrupalı Win7 kullanıcılarına 'Hangi web tarayıcısını kullanmayı tercih ettiklerini' sormayı kabul etmişti. Ancak MS'in, kararını dikkate aldıklarını bildirmekle birlikte, yasal bir anlaşmanın yokluğundan yararlanarak, verdiği sözü henüz tutmadığı bildiriliyor.

Anlaşma yasallaşırsa Microsoft'un, tarayıcı seçim ekranını "Windows Update" ile birlikte Windows 7, XP ve Vista kullanıcılarına dağıtacağı tahmin ediliyor. Bu uygulama ile Internet Explorer'ı varsayılan tarayıcıları olarak belirleyen kullanıcılar, popüler ağ tarayıcıları arasında seçim yapabilecekleri bir ekrana götürülecekler. Ancak bu konuda da tarayıcı üreticisi Opera ; Adobe, Oracle ve IBM'den oluşan bir kısım bilişim lobisinin itirazları var. Microsoft'un duyurduğu örnek seçim ekranının 'kullanışsız, yanlış yönlendirici ve tehdit edici' olduğunu belirten yetkililer, Microsoft'un 'işleri zora sokmak için elinden gelen kurnazlığı yaptığını' iddia ediyorlar.

Seçim ekranının zorunlu hale gelmesi, ancak tarayıcı üreticilerinin ve kamuoyunun desteğiyle mümkün olabilecek. Bu da demek oluyor ki karar, en azından şimdilik, Kasım ayının ortalarına kadar ertelenmiş durumda.

Tüm konu: Win 7: "Tarayıcı seçim ekranım nerede?"

İzleyin: Windows 7'ye çizgi kahraman

Resimlerle: ÖZEL: 26 yıllık Windows macerası

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Microsoft seçim ekranını sunmalı mı?

Qromodynmc
26-10-2009, 13:20   |  #2  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj

sunsun canıım,zaten windows oyuncağa döndü önüne gelen oynuyor,dava ediyor,vs vs, ama şunu unutuyorlar, windowsu yazan microsoft sen ne hakla gelip adamın yaptığı işletim sistemine karışırsın,beğenmiyorsan kullanma,bu şuna benziyo evinize bi lcd alıyosunuz,diğer lcd firması size dava açıyo sen benimkini deilde onunkini aldın gibi..

melen
26-10-2009, 13:27   |  #3  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,638 mesaj

Adam kendi işletim sistemine kendi tarayıcısını koyamaz oldu... :@

Süleyman.
26-10-2009, 13:46   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Sunmamalı. İyice suyu çıktı bu işin.

H@ckerCesur
26-10-2009, 14:19   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,881 mesaj

O zaman linux ta mozilla ile gelmesin. O da seçenek sunsun !

Saçmalık ya. İşletim sistemi alana promosyon adı altında yükleyebilir. Kimse de karışamaz. İsteyen benim gibi sonradan mozilla yükleyip kullanabilir. İnternetten indirip kurmam 2 dk. bile sürmüyor...

frozen
26-10-2009, 16:04   |  #6  
frozen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
776 mesaj

Sunmamalı. Oturup yapsaydınız Windows gibi işletim sistemi, koysaydınız kendi tarayıcınızı. Resmen "beleşcilik" yaptıkları. Yüzsüzlüktür bu kadarı.

Neden Apple a saldırmıyorlar tarayıcımız nerde diye, neden Linux'a saldırmıyorlar? Piyasası yok dimi. bir avuç insan kullanıyor onları. :) Komik insanlar bunlar.

M.G.G
26-10-2009, 16:42   |  #7  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
3,367 mesaj
Alıntı: frozen  
Sunmamalı. Oturup yapsaydınız Windows gibi işletim sistemi, koysaydınız kendi tarayıcınızı. Resmen "beleşcilik" yaptıkları. Yüzsüzlüktür bu kadarı.

Neden Apple a saldırmıyorlar tarayıcımız nerde diye, neden Linux'a saldırmıyorlar? Piyasası yok dimi. bir avuç insan kullanıyor onları. :) Komik insanlar bunlar.
Biz ondan şikayeçi değiliz zaten :).Adamlar gidiyor IE'yi dokunulmaz yapıyor.Silemiyorsun yani.
IE'yi işin içine daldırmak ve ancak öyle silmek yerine diğer tarayıcılar gibi ''Program ekle/kaldır'' da bulunmasını istiyoruz ;)

Hayalet 26
26-10-2009, 17:10   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,018 mesaj
Alıntı: M.G.G  
Biz ondan şikayeçi değiliz zaten :).Adamlar gidiyor IE'yi dokunulmaz yapıyor.Silemiyorsun yani.
IE'yi işin içine daldırmak ve ancak öyle silmek yerine diğer tarayıcılar gibi ''Program ekle/kaldır'' da bulunmasını istiyoruz ;)
 Microsoft seçim ekranı sunmamakta sonuna kadar haklı bence.Ben de işletim sistemi yapsaydım tarayıcımı sisteme gömülü yapardım.Bu benim en doğal hakkım olurdu.İE nin başarısı diğerlerinin pazar payını düşürüyor ve yüzsüzlük yapıp microsoftu suçluyorlar.Savundukları da incir çekirdeğini doldurmaz cinsten şeyler.Ne yani ben işletim sistemi yapıcam ve içinde internet tarayıcı olmayacak ya da alakasız tarayıcılara sistemde yer vericem ey kullanıcı seç kafana göre bir tarayıcı diyecem ha olacak iş değil bu.
Saçmalıktan başka birşey değil kısacası...

Mustafa@PC
26-10-2009, 17:38   |  #9  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Bu IE ile başlayan, Paint, Word, Snipping tool, vs vs kadar giden saçma sapan, Microsoft'a haksızlık yapılan bir yol olur.

Adı üstünde işletim sistemi tabiki IE vs vs gömülü olarak gelecek, gereksiz suçlama yada öneriler bunlar...

Fattur
27-10-2009, 22:47   |  #10  
Yıllanmış Üye
5,768 mesaj

Tartışıyoruz: Microsoft seçim ekranını sunmalı mı?

Kesinlikle hayır...

aslanomer47
07-05-2011, 00:05   |  #11  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
76 mesaj

arkadaşlar internet explorer siliniyor sadece izinleri eksik olduğu için silemiyorsunuz izinleri ayarlayın ve silin ben sildim bide seçim ekranını sunmamalı bune arkadaş avrupa kıskanç şirketlerle kaynıyormuşda haberimiz yokmuş valla ve opera kullanıyorum ama yakında opera şirketi beni kızdırıp operayı silmeme neden olabilir