Win 7 , vista ve xp kurulmunda disk alani bulmama

medocy
10-01-2010, 12:01   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
29 mesaj

Merhaba arkadaslar, benim kac gundur basimi agritan bir sorunum var umairm bir cikar yol sunan olur.

Toshiba L300d-21q marka bir laptopum var buna vistahome basic yukluydu zamanla sistem hata verdi calismyacak duruma geldi, tamirciye götürdüm ve üzerine windows 7 yükledi orjinal. iki gün sonra herhalde pc nin beyni kaldiramadi win 7 ve agirlasmaya donmaya ve en sonunda da mavi ekranda error hatasi vermeye basladi bunun uzerine en saglami olan xp ye gecmek istedim ama hepimizin bildigi win 7 üzerine xp cekmek cok zor, nihayetind ene kadar denedim ise de olmadi, alip pc ye tekrar vista yükledim eksik driver ve guncelestirmelerini yukledim bir gun sonra pc tas gibi agirlasti dondu ve calismamaya basladi ben pc calisisn diye windows 7 cd sini takip tekrar onunla idare edeiym deidm ama yüklmede prtiotion yani disk alani secimine gelince disk alani bulamadi xp cd sini denedim yine ayni disk alani bulamyior dedi ve isin kötü tarafi artik vistayi da acmiyor. pc yi aciyorum tam acilma noktasina kadar gelyior ortada ki simge yi gecip hosgeldin ekranina gecemden pc yi yine bastan abslatiyor her defasinda sadece oray akadar gidip abstan baslyior. ynai analyacaginiz artik pc yide acmiyor ve ben baska bir kurulumda yapamiyorum disk alanini okuyamiyor. lütfen acil yardim bu durumda ne yapmaliyim ?

Son Düzenleme: medocy ~ 10 Ocak 2010 12:04
clickonline
10-01-2010, 17:08   |  #2  
clickonline avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
459 mesaj

Disk zamanla yıpranmış gibi gözüküyor.