win 7 winrara dikkat!

mhmt06
21-11-2013, 18:10   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 134
1,187 mesaj

arkadaşlar win 7 de winrar yok biliyosunuz. bende  winrar v4.20 dosyasını indirip kurdum crack dosyası varmış p. files e yapıştırdım ve kullanıyorum.
ancak birşey farkettim ki   eğer özel ve şifreli bir rar dosyası açarsanız   içindeki içeriği  C:\Users\pc adı\AppData\Local\Temp  klasöründe  rarsex  adında bir klasöre açıktan koyuyor. (gizli dosyaları göster diyerek ulaşabilirsiniz) siz kapattım sanıyorsunuz ve şifreli diye içiniz  rahat ama açıkta öylece duruyor.
içerik bir adrese gönderiliyor muhtemelen 
yani winrarla şifrelenmiş diye güvenmeyin eğer bir kere açtıysanız şifreli ve özel dosyalarınız rarsex adlı klasörde ve herkes erişebilir.  kullananların dikkatine

black_flood
22-11-2013, 08:37   |  #2  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

boşuna demiyoruz 3 kuruş fazla olsun ama lisanslı olsun diye birçok yazılımı alternatifi olan peazip' e yönelebilirsin sorun yaşamamak için.

black_flood bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
çhip10line
22-11-2013, 08:49   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 114
864 mesaj

bende böyle bir klasör yok, winrar'ı herhangi bir crack işlemi uygulamadan uzun süredir kullanıyorum.
acaba sizin crack'lemek için kullandığınız dosya böyle bir duruma sebep olmuş olabilir mi??

40 gün saonra lisans satın alın diye uyarı veriyor, ama kaç 40 gün geçti üstünden sorunsuz kullanıyorum..

mhmt06
22-11-2013, 12:21   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
1,187 mesaj

evet crackı silincede winrar çalışmaya devam etmişti. galiba olay crack ta. kimse babasının hayrına bedava program vermiyor. 
bir adam size bir program sunduysa  mutlaka bir menfaati vardır. ya tanıtım içindir, ya ücretlidir v.s  yada bilmediğimiz kötü bir amacı vardır.

mhmt06
17-12-2013, 22:04   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
1,187 mesaj

aslında yeni bir konu açıcaktım ama bu konu çok eski olmadığı için hortlatmayı uygun gördüm.
arkadaşlar winrar v4.20 yi kaldırdım ama  maalesef sorunum devam ediyor. çözümü için yardımınıza ihtiyacım var.
sizden istediğim yukardaki verdiğim adreste temp klasörünü temizleyip, daha sonra .zip  yada  .rar  uzantılı  bir dosyanın içeriğini açmak yada çalıştırmak. aıda 64 bile olabilir,  sonrada  o temp klasörüne bakmak.  sorum şu  rarsexa benzeri bir klasör oluşuyor mu.
 görünüşe göre benim yada 7 nin bir güvenlik açığı var :)
tempte öyle bir klasör varken  başka bir rarlı yada zipli dosya açtığınızda  farklı bir klasörle kayıt altına alıyor.
örnek:   Rar$DIa0

Son Düzenleme: mhmt06 ~ 17 Aralık 2013 22:30
çhip10line
17-12-2013, 22:56   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 114
864 mesaj

daha önce yazdığım gibi bende böyle bir sorun yok..

çhip10line bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
mhmt06
18-12-2013, 01:01   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
1,187 mesaj

imamın biri havuza düşmüş. yüzme de bilmiyormuş.  halk başına toplanmış kenardan uzanıp  hoca elini ver  elini ver  diye bağırıyorlarmış. ama hoca uzanmıyor, çırpınıp duruyormuş suda.   uzaktan bir adam durumu farketmiş ve koşarak gelmiş ve yahu siz adamı öldürecekmisiniz. hiç hocaya öyle denirmi?  demiş.  ve eğilip elini uzatmış. hoca elimi al  der demez hoca adamın bileğinden yapışmış. adamda çekip kurtarmış.
sizden istediğim şey bilgisayarı açıp kapatabilen herkesin yapabileceği bişeydi. ve en fazla iki dakikanızı alırdı.
sorun  çözülmüştür

Son Düzenleme: mhmt06 ~ 18 Aralık 2013 01:03